fb pixel Extrémista a výtržník: Co je zač Tommy Robinson, kvůli kterému byla zrušena konference ve Sněmovně? – G.cz
Vyhledávání

Extrémista a výtržník: Co je zač Tommy Robinson, kvůli kterému byla zrušena konference ve Sněmovně?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Když se na konferenci pod názvem Rodina a její práva v 21. století zvou několikrát trestaní britští extrémisté, kteří zde mají přednášet, nemůžeme se divit, že se nakonec dočkáme jejího zrušení. O odvolání konference se musel postarat poslanec ANO Milan Pour, který za pozvání Robinsona čelil obrovské kritice. A není se čemu divit, protože stačí si zadat jeho jméno do vyhledávače a nestačíte se divit.

Martin Miko
Martin Miko 5.4.2019, 11:15

Podivný host na konferenci o rodině

V Česku se konají velmi prapodivné akce s ještě prapodivnějšími hosty. Své o tom může vyprávět i konference s názvem Rodina a její práva v 21. století, která si za jednoho ze svých hostů zvolila britského krajně pravicového extrémistu Tommyho Robinsona, který byl navíc několikrát trestaný za podvody, výtržnictví, používání cizích dokladů a pohrdání soudem. Za tyto činy si pozvání na českou konferenci, která se týká práv dětí, pravděpodobně nezasloužil.

Tato konference byla nakonec kvůli hromadné kritice ze všech stran zrušena poslancem za hnutí ANO Milanem Pourem, který prý nevěděl, co je Tommy Robinson zač. Doporučujeme si zadat jeho jméno do Google, protože podle všeho se jedná o člověka, který by na takovýchto akcích neměl co dělat ani jako host. Sám poslanec se však obhajuje tím, že vystupující nevybíral přímo on, takže neměl možnost si zjistit, kdo to je. My vám to nyní pro jistotu ve stručnosti vysvětlíme. Mimochodem Tommyho Robinsona do Česka pozval jistý Milan Roháč ze spolku Mladí vlastenci.

O koho tedy vlastně jde? Jedná se o britského krajně pravicového aktivistu, jehož rodné jméno je Stephen Christopher Yaxley-Lennon. V minulosti byl členem britské krajně pravicové politické strany BNP a od roku 2009 do 2013 založil a vedl protestní hnutí English Defence League, což je antiislámská skupina, která je propojená s fotbalovými hooligans. Od loňského listopadu však figuruje jako poradce předsedy pravicové strany UKIP Gerarda Battena. UKIP znamená United Kingdom Independence Party a vyznačuje se konzervatismem a euroskeptickými názory. V minulých volbách do Evropského parlamentu strana získala 20 mandátů. Po angažování Tommyho Robinsona do UKIPu ze strany odešel jeho bývalý předseda Nigel Farage.

Robinson je znám svými protimuslimskými názory a v rozhovoru pro BBC dokonce uvedl, že si změnil jméno kvůli tomu, že byl osobně ohrožován ozbrojenými muslimy, což nikdy nedokázal. Na jednu stranu se jedná o aktivistu, který organizuje manifesty, demonstrace a bojkoty, ale na druhou stranu se jedná o muže, který byl několikrát souzen a trestán za mnoho prohřešků. V minulosti byl například věžněn za výtržnictví, používání cizích dokladů, dopustil se hypotéčního podvodu a dokonce pohrdal soudem. Docela slušný výčet na poradce předsedy strany.

Pro některé tuzemské politiky může být Robinson považován za hrdinu, protože se i ve svých knihách vymezuje proti islámu. Jeho autobiografický snímek Nepřítel státu popisuje Robinsonův život plný malérů s britskými zákony a život muslimského podsvětí. Kniha prý bude již brzy k dostání i v českém překladu. Jeho druhá kniha se jmenuje Mohamedův korán a rovněž se zaměřuje na islám. Tento výtvor se stal sice bestsellerem, ale po dvou letech byl stažena z internetového prodeje, protože budil nenávist.

Opravdu si do Česka potřebujeme zvát lidi typu Tommy Robinson, aby nám v rámci konference o právech dětí, vyprávěli o islámu, krajní pravici a boji proti systému?

A koho nezajímají extrémisté, může si přečíst, proč jsou brambory v Česku letos tak drahé.

Podobné články

Doporučujeme

Další články