fb pixel Exnút slivovicu, a pak jít za děvčicu: Instagram týdne vás poučí o našem folklóru – G.cz
Vyhledávání

Exnút slivovicu, a pak jít za děvčicu: Instagram týdne vás poučí o našem folklóru

+ DALŠÍCH 17 FOTEK + DALŠÍCH 18 FOTEK

Mysleli jste si, že folklór a internetový humor k sobě nejdou dohromady? Tak to určitě neznáte Folklorftipy, za kterými se skrývá osoba s přezdívkou Opilej_Moravák. Ten se rozhodl pobavit nejen Moravu, ale i nás normální smrtelníky. Tímto neotřelým spojením jsme se jej rozhodli prohlásit za Instagram týdne!

Martin Miko
Martin Miko 13.11.2020, 12:26

I folklór zná svět memes

Na folklór se nějakou dobu zapomínalo, protože přišlo techno, dubstep, trap a další novodobé druhy zábavy, které zastínily tancovačky v krojích spojené s popíjením domácí slivovice a dobrého vína. Instagram je naštěstí skvělé místo, kde naleznete obrovské rozpětí naprosto geniálních účtů, které se věnují všemu od Saskie Burešové až po spolubydlení.

Tento týden jsme se rozhodli zvolit Instagramem týdne účet, jenž myslí na vyznavače moravských a slezských tradic. Folklórftipy volně navazují na tradice a vysvětlují dobový kontext díky memes, která jsou základem dnešní komunikace mezi mládeží. S pomocí jednoho obrázku dokážou vysvětlit velmi zásadní situace v životě mladých Moraváků, jež zahrnují hojné pití slivovice nebo zásadní problémy na tancovačkách.

Následující galerie vám řekne víc než tisíc slov moravského slangu.

Takže takhle to nějak chodí na Moravě. Zní a vypadá to skvěle!

Podobné články

Doporučujeme

Další články