fb pixel Epic Games rozdává až do ledna jednu hru denně zdarma, dneska je to Alien: Isolation – G.cz
Vyhledávání

Epic Games rozdává až do ledna jednu hru denně zdarma, dneska je to Alien: Isolation

Epic Games přišlo pozdě na party herních platforem, ale rychle dohnalo Steam i všechny ostatní velikány. Jak? Rozdávají hry zdarma. Nemají na své platformě nic, achievementy, funkční chat nebo… cokoli v podstatě. Jen hry zdarma. Ale mají jich hodně a letos o Vánocích rozdávají ve velkém.

Jan Studnička
Jan Studnička 22.12.2020, 12:11

Alien: Isolation

Od 17. prosince nabízí herní platforma Epic Games jednu hru denně zdarma. Pochopitelně ne jakoukoli, na každý den je stanovena jedna konkrétní, ale jejich počet je neomezený, takže všichni hráči, kteří mají o hry zájem, si stihnou launcher stáhnout a hru si pro sebe uzmout.

Právě před pěti dny akce odstartovala vynikající manažersko budovatelskou strategií Cities: Skylines od vyhlášeného švédského studia Paradox Interactive. A dneska je to hitovka skutečně mimořádná - Alien: Isolation. Hra, která od legendárního prvního dílu Vetřelce asi nejlépe zachycuje klaustrofobní atmosféru kultovního hororu. Ve hře se ujmete role Amandy Ripley, dcery slavnější Ellen Ripley a pokoušíte se svou matku najít. Jenomže pátrání vás zavede na zdevastovanou vesmírnou stanici Sevastopol, která je prolezlá korporátními tajemstvími, dysfunkčními androidy a… pochopitelně tam na vás čeká i samotný vetřelec.

Není to žádná akční jízda, zbraní je málo, munice ještě méně a xenomorf je v podstatě nezastavitelný, takže musíte využít každý trik, který najdete po kapsách své špinavé kombinézy, abyste přežili. Alien: Isolation je vážně mimořádný zážitek. Jo a v DLCéčkách se pak můžete vrátit přímo na Nostromo, dokonce hrát za původní členy posádky.

Epic Games historie

A teď pozor, před pár dny utekly informace o tom, jaké hry by měly následovat, přestože je to tajemství. Takže, následuje ruská postapo akce Metro 2033, diktátorská strategie Tropico 5, atmosferický horor Inside, naprosto boží lovecraftovské RPG Darkest Dungeon, farmařina My Time At Portia, nádherné rodinné drama Night in the Woods, survival zážitek z pustého ostrova Stranded Deep, potom karetní rogue-like Solitairica, barevná diablovka Torchlight 2 a na konec manažerskou strategii Jurassic World Evolution, kde si můžete vybudovat vlastní Jurský park.

Samozřejmě je možné, že se seznam ještě bude měnit, občas to Epic Games dělá… zvlášť, když někdo vynese informace ven. Však víte, Epic Games z velké části patří pod Tencent a to je čínská státní firma, takže těžko říct, co dělají whistleblowerům. V šedesátých letech čínská vláda špiony popravovala zastřelením, ale předtím je podřízli a zavedli jim trubičku do krku, aby oběť dýchala až do popravy, ale nemohla křičet protistátní hesla.

To jen abyste věděli, od koho si případně berete hry zdarma.

Podobné články

Doporučujeme

Další články