fb pixel Myš do ruky a přilbu na hlavu aneb nejlepší vikingské videohry – G.cz
Vyhledávání

Myš do ruky a přilbu na hlavu aneb nejlepší vikingské videohry

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

V úterý vyšel další přírůstek do herní série Assassin’s Creed, tentokrát s podtitulem Valhalla a jak už název napovídá, tentokrát se podíváte do Skandinávie a Anglie v době vikingských nájezdů. Pokud ale nejste fandové asasínů, máte na výběr z hromady dalších her.

Jan Studnička
Jan Studnička 15.11.2020, 16:47

Pán rohů

Asi víte, že rohaté přilby vikingů jsou jenom výplod popkultury a nikdy se doopravdy nepoužívaly. Ve skutečnosti tahle představa pochází z poloviny devatenáctého století, konkrétně z Wagnerovy opery Prsten Nibelungův. Ta se zabývá severskou mytologií a když se podíváte na poster, můžete vidět, že spíš vypadá jako cover pro metalové album nebo audioknihu Pána prstenů.

Na tom se dá krásně ilustrovat, jak moc jsou vikingové našlapané téma. Jsou zajímaví jako historický fenomén, jsou zajímaví válečně, kulturně, ekonomicky, religiózně. A pak tady máte celý ten masivní popkulturní odkaz, drakkary, rohaté přilby, hromadu božstev… Má snad slovanský bůh Perun místo v Avengerech? Nemá!

A konkrétně Assassin’s Creed vždycky kráčí takovou zvláštní střední cestou.

Odin a pixely

Hry Assasin’s Creed se vždycky snaží o co největší historickou autenticitu a nejinak je tomu i v případě Valhally. Taky ale dbají na to, aby byl zážitek pro hráče co možná nejzábavnější a nejzajímavější, takže si berou určitou autorskou licenci. Lidé, kteří hráli dí Origins si možná vzpomenou na to, jak v jednom bojovém voze společně s Cézarem házeli hořící oštěpy po útočících válečných slonech.

Ve Valhalle vás tedy čeká co možná nejvěrnější verze vikingů, kteří budou ale akorát tak cinknutí, abyste si připadali jako v tom co možná nejvíc cool historickém filmu vůbec. Možná si někde budete moci i pořídit rohatou přilbu, ale připravte se na to, že vás nějaká postava poučí o tom, jak moc špatný je to nápad.

Budete raidovat anglické pobřeží, dobývat hrady, budovat vesnici, potýkat se s veškerou špínou raného středověku… a sem tam do toho Ubisoft upustí ždibec nějaké té mytologie s velice chytrým způsobem, jak si ho obhájit. Uznáváme ale, že monumentální akční RPG možná nemusí být každého roh medoviny, takže pokud chcete vědět o dalších vikingských hrách, které možná uspokojí vaše pouzení vyrazit na moře, koukněte do naší galerie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články