fb pixel Elon Musk si může „koupit celé Česko“. Majetek Česka činí 5,85 bilionu korun, takže šéfovi Tesly by po takovém nákupu zbyla částka 1,15 bilionu – G.cz
Vyhledávání

Elon Musk si může „koupit celé Česko“. Majetek Česka činí 5,85 bilionu korun, takže šéfovi Tesly by po takovém nákupu zbyla částka 1,15 bilionu

Zdroj: By Maurizio Pesce from Milan, Italia - Elon Musk, Tesla Factory, Fremont (CA, USA), CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38354348

Zakladatel a největší akcionář výrobce elektroautomobilů Tesla Elon Musk by si teoreticky mohl koupit celou Českou republiku, a ještě by mu zbylo přes bilion korun. Jak je to možné? To se dozvíte v aktuálním komentáři od Lukáše Kovandy.

redakce G.cz 22.11.2021, 09:02

Majetek České republiky činil ke konci loňska 5,85 bilionu korun, meziročně o 4,2 procenta více, jak vyplývá z nejnovějších informací Ministerstva financí. Majetek sestává zejména ze staveb, pozemků, movitých věcí a peněz na účtech. Na světě existuje jeden člověk, který by si to samé mohl pořídit také, a ještě by mu více než bilion korun majetku zbyl – Elon Musk.

Musk, zakladatel a největší akcionář výrobce elektromobilů Tesla, vlastní majetek, jenž právě nyní dle průběžně aktualizovaných dat Bloombergu činí 310,6 miliardy dolarů. Podle aktuálního kursu se jedná o zhruba sedm miliard korun. Musk by si tedy za svůj majetek, zpeněžil-li by jej, mohl koupit veškerý majetek České republiky a ještě by mu zbyla částka 1,15 bilionu korun.

V žebříčku světově nejbohatších lidí dle Bloombergu stačí suma 1,15 bilionu korun stále na solidní 27. místo. I kdyby tedy Musk například část svého majetku odpovídající majetku České republiky věnoval charitě tak, že by se jí zcela vzdal, stále bude patřit mezi třicítku nejbohatších lidí planety.

Druhý nejbohatší člověk na světě, Jeff Bezos, zakladatel Amazonu, disponuje v přepočtu majetkem 4,73 bilionu korun. Takže Bezos už by si tak jako Musk „celé Česko“ koupit nemohl.

Lukáš Kovanda

Podobné články

Doporučujeme

Další články