Elektrokoloběžky vrací úder: Lime posílá do ulic bytelnější vozítka, přežít mají i jízdu opilého slona

Elektroskútry Lime, na kterých se posledních několik týdnů prohánějí Pražáci, mají sami o sobě jednu vadu - neustále je někde vidíme rozmlácené na kousky. Na stížnosti, že vozítka nic nevydrží, původně americká firma reaguje rychle a představuje nový, bytelnější stroj.

Kolobrnda do nepohody

Je jedno, že ještě pořád nemáme nového primátora, nebo že s MHD je to tady pořád na pytel. Pražské téma číslo jedna jsou teď prostě zelenobílé elektroskútry Lime. Vozítka na baterku sama o sobě nejsou vůbec špatná, problém je v lidech, co je parkují jako troubové uprostřed cest a jezdí s nimi po chodnících. A pravděpodobně s nimi taky trénují hod daleký nebo skákání přes odpadkáče, protože sociální sítě se plní fotkami koloběžek rozsekaných na maděru.

To první se společnost zavázala hlídat a snažit kočírovat, což se zatím moc nedaří, na to druhé už reaguje lépe. Minulý týden původně californský projekt představil elektroskútr třetí generace, který je těžší a pevnější, než model dosavadní. Nové koloběžky váží 20 kilo, baterie vydrží o 20% déle a v ideálním případě vydrží celý rok (současné Lime koloběžky, pokud si to s nimi někdo nenávistně nerozdal, musí z oběhu asi po šesti měsících).

Snad nový model brzo dojde i do české metropole, kde na nonstop rozkopaných ulicích trochu pevnější mašinu ocení každý uživatel. Ale zas to pak nebude taková sranda pro obézáky pod vlivem, kterým všechny ty rozmlácené kusy připisujeme na vrub...

A tady si přečtěte, co nám (i vám) na koloběžkách Lime nejvíc vadí.


Komentáře

Doporučeno pro vás