fb pixel El Risitas zemřel: Španělský komik, který bavil internet, odešel do memového nebe – G.cz
Vyhledávání

El Risitas zemřel: Španělský komik, který bavil internet, odešel do memového nebe

Zdroj: youtube.com - reprofoto

I když nikdo v této zemi nevěděl, jak se jmenuje, tak mu stačil jeden televizní výstup k tomu, aby ho znal celý svět internetu. A v útrobách internetu zůstane navždy stejně jako v Česku například vědma Jolanda. Ve věku 65 let totiž zemřel španělský komik Juan Joya Borja, z něhož se během let stal nezapomenutelný internetový mem. Jeho ikonický všudypřítomný smích nám bude navždy chybět.

Martin Miko
Martin Miko 29.4.2021, 15:11

Smějící se muž bavil celý internet

Postarší muž se třemi zuby v ústech vypráví historku v televizi a přitom se šíleným způsobem směje na celé studio. Tento výjev znají pravděpodobně všichni uživatelé internetu pod 30 let. Smutnou zprávou je, že tento španělský komik ve věku 65 let zemřel. Jeho původní jméno sice bylo Juan Joya Borja, ale Španělé ho přezdívali jako El Risitas, což znamená „smějící se muž“. Do povědomí se dostal jakožto nedílná součást internetového humoru. Lidé jeho kultovní video upravovali, dabovali nebo titulkovali všemožnými způsoby. Tato verze například parodovala opatření naší vlády.

Ve skutečnosti se přitom jednalo o video z roku 2007. El Risitas byl tehdy hostem v pořadu komika Jesúse Quintera, a to, co vypráví, je v původním znění historka o tom, jak kdysi v mládí pracoval jako pomocný kuchař. Výbuch smíchu dostal při příběhu o mytí pánví v moři, které mu odnesl příliv. Právě v této části příběhu se začal nezastavitelným způsobem smát. Video dosáhlo na YouTube milionů zkouknutí a ze španělského komika se stala ikonická hvězda internetu.

Borja zemřel ve středu ve Fakultní nemocnici Virgen de Rocío v Seville po nečekaném kolapsu, jak uvádějí španělská média. Oblíbeného komika bohužel doprovázely zdravotní problémy už delší dobu. V březnu 2021 mu dokonce museli lékaři amputovat nohu, a tak se jeho fanoušci rozhodli, že se mu složí na speciální elektrický skútr. Díky tomu se mohl snadněji přemisťovat po městě.

Svět bohužel přišel o další internetovou hvězdu, která se během let stala nezapomenutelným memem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články