Je tomu více než rok, co společnost British American Tobacco představila českým spotřebitelům novinku Vype ePen3, jež výrazně proměnila trh s tabákovými výrobky v době, kdy došlo k celoevropskému zákazu cigaret s mentolovou příchutí. Loni v srpnu ji následovala varianta Vype ePod, která oproti ostatním nabízí řadu výhod.
Náplň se do přístroje zacvakává magneticky a aktivuje se pouhým nádechem bez nutnosti stisknutí tlačítka. Svou jedinečnost skrývá také v elegantním designovém tělu, vyrobeném z kvalitního kovového materiálu v nadčasovém provedení černé, metalické zlaté nebo růžově zlaté barvy.
„Příznivci zařízení Vype se však nemusí obávat – s příchodem značky Vuse se mění pouze jméno, ale prémiová kvalita, špičkový design, a především skvělý chuťový zážitek, zůstává zachován,“ uvedl Tomáš Tesař, ředitel komunikace British American Tobacco.
Zařízení Vuse fungují na podobném principu jako většina elektronických cigaret. Nedochází zde k procesu hoření a při užívání se tekutina zahřívá, čímž vzniká pára s významně nižším množstvím toxických látek, než se nachází v kouři z klasických cigaret.
Stejně jako u předchozí řady, i do nového Vuse budou patřit náplně, které se do zařízení zasunou a po využití nebo výměně opět jednoduše vytáhnou. Přístroj Vype bude navíc kompatibilní s příchutěmi Vuse a naopak. V rámci maloobchodní sítě i na e-shopu batstore.cz jej můžete pořídit ve startovacím balíčku, který obsahuje zařízení a jedno balení náplní za 399 Kč.
Snížení zdravotního rizika
British American Tobacco od uvedení své první e-cigarety v roce 2013 pokračuje ve vývoji potenciálně méně škodlivých nikotinových alternativ a nabízí bezkonkurenční škálu výrobků, určených výhradně dospělým kuřákům ve více než 40 zemí po celém světě.
Přestože nikotin patří mezi vysoce návykové látky, podle Mezinárodní agentury pro výzkum rakoviny sám nikotin není karcinogen a nezpůsobuje nemoci spojené s kouřením. „Samotný nikotin není obzvláště nebezpečný, a pokud by mohl být poskytován ve formě, která je přijatelnou a účinnou náhradou cigaret, bylo by možné zachránit miliony životů,“ uvádí Světová zdravotnická organizace.
Pro výrazné snížení zdravotního rizika je potřeba odstranit proces hoření, ke kterému u tzv. bezdýmných alternativ nedochází. Užívání nikotinových alternativ není zcela bez rizika, ale z mnoha vědeckých studií vyplývá, že výrobky na bázi zahřívání tabáku produkují zhruba o 90 až 95 % méně škodlivých látek než tradiční cigarety. U elektronických cigaret se pak často uvádí snížení dokonce až o 99 %. U obou těchto alternativ tradičních cigaret také odpadá problém pasivního kouření.