fb pixel Dva měsíce do voleb s Vainem: Velká galerie satirických koláží, které vás donutí jít na podzim k urně – G.cz
Vyhledávání

Dva měsíce do voleb s Vainem: Velká galerie satirických koláží, které vás donutí jít na podzim k urně

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Červenec utekl jako voda a my jsme v půlce letních prázdnin. Politické kampaně už jedou na plné obrátky a my jsme svědky neuvěřitelných věcí, jež nám občas dokážou vyrazit i dech na několik minut. Babiš vydal knihu, kterou s vysokou pravděpodobností ani nečetl, ze Stropnického se stal revizor fabrik, i když v žádné nikdy nepracoval, a na olympiádu jsme letadlem poslali neočkovaného doktora, jemuž se podařilo nakazit hned několik našich sportovců. No nic.

Martin Miko
Martin Miko 30.7.2021, 09:08

Dva měsíce do voleb

Věděli jste, že nás za dva měsíce čekají volby do Poslanecké sněmovny? To tedy znamená, že až nyní se naše oblíbené i neoblíbené politické subjekty vytasí s plakáty, billboardy, slogany a hlavně kampaněmi, které nám budou slibovat jistoty a prosperity. Čím více se to blíží, tím víc se nám to zdá bizarní.

Do voleb za Volný blok vyráží například radní ČT Hana Lipovská nebo muzikálová zpěvačka Ilona Csáková. Za ČSSD tu pro změnu máme Matěje Stropnického, který v minulých volbách neuspěl se Zelenými a předvolební preference nasvědčují tomu, že to v říjnu bude podobné i se sociálními demokraty. Naproti tomu SPD vytáhli z rukávu žhavé eso v podobě zpěváka Petra Koláře, který jim nazpíval novou hymnu. „Za lidi férově hrát, Chránit svůj národ, svůj stát“, si doma zpívá pravděpodobně každý volič SPD. Hymnu si na YouTube už poslechlo skoro 200 tisíc lidí. Do toho všeho tu máme Šlachtovu Přísahu, jež velmi důvěrně připomíná Babišovy začátky. A není se čemu divit, když na jeho kampani dělají skoro stejní lidé.

Tohle léto samozřejmě není jenom o volbách, ale i o vulgárně se vyjadřujícím prezidentovi na účet a o očkování, ze kterého se stalo hlavní téma letošního roku. Naštěstí tohle všechno a ještě mnohem víc sleduje náš dvorní grafik Vain. V následující galerii najdete jeho nejlepší koláže za měsíc červenec.

Už aby bylo po volbách, co?

Podobné články

Doporučujeme

Další články