fb pixel Drsná pravda pod kůží luxusních kabelek – G.cz
Vyhledávání

Drsná pravda pod kůží luxusních kabelek

Někteří lidé mají tendenci přimhouřit oči nad utrpením zvířat, které často předchází nákupu koženého zboží. Organizace na ochranu zvířat PETA Asia se spojila s reklamní agenturou Ogilvy & Mather Bangkok a společně chtějí tento postoj zásadně změnit.

Tomáš Gold 27.10.2016, 09:20

V jednom z nejvíce trendy nákupních center v Bangkoku otevřeli falešnou prodejnu s vystaveným zdánlivě běžným luxusním koženým zbožím. To ale ukrývá děsivé tajemství!

Uvnitř tašek, bot, peněženek a dalších kusů sortimentu je brutální překvapení. „Zákazníci jsou šokováni, když po otevření kabelky nebo rozepnutí bundy spatří tlukoucí srdce nebo pulzující střeva,“ říká Ashley Fruno z organizace PETA: „Je to provokativní způsob ukázky, jaká krutost se skrývá za každým výrobkem z exotické kůže.

Oblíbená turistická destinace – Thajsko, má největší podíl umělého odchovu krokodýlů na světě. Vyrůstají ale většinou v otřesných podmínkách, napěchovaní do špinavých a nakažených nádrží a rybníků. Navíc je čekají nejkrutější jatečné postupy: kladivem jim rozbijí páteř a tím způsobí ochrnutí. Někteří z nich jsou stahováni z kůže zaživa. Poptávka je také po krvi pro její údajné léčivé vlastnosti. A průměrná kabelka vyžaduje porážku ne jednoho, ale čtyř krokodýlů. Ufff…

Neméně trpí hadi. Ročně je nejméně 440 000 krajt lapeno v džunglích jihovýchodní Asie. Často jim násilím rozevřou čelisti, vsunou do tělní dutiny hadici a naplní je vodou tak, že se pokožka napne a dá snáze odstranit. Kůže je pak stržena z těla zvířete, zatímco je stále naživu. Nemilosrdný konec pro tyto pozoruhodné studenokrevné živočichy.

Krokodýlí a hadí kůže jsou pak zpracovány v koželužnách a následně vyvezeny z Asie do západních módních domů, aby z nich byla ušita luxusní kožená galanterie. Nemusí to tak být i nadále. Při zmírňování utrpení můžeme sehrát důležitou roli sami. A dokonce velmi jednoduše – už víc nekupovat výrobky z exotické kůže.

A TADY se podívejte na 8 míst, kde zvířata vládnou lidem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články