fb pixel Dostane se na svobodu první člen Mansonovy rodiny? Vražedkyně Van Houten by mohla být po 50 letech propuštěna – G.cz
Vyhledávání

Dostane se na svobodu první člen Mansonovy rodiny? Vražedkyně Van Houten by mohla být po 50 letech propuštěna

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Další osud nejmladší členky vražedného klanu kolem Charlese Mansona záleží na rozhodnutí kalifornského guvernéra Gavina Newsoma. Přikloní se k propuštění na podmínku, nebo se zachová jako jeho předchůdce Jerry Brown a návrh na propuštění vražedkyně Leslie Van Houten smete ze stolu?

Václav Roman
Václav Roman 31.1.2019, 11:53

Propuštění na podmínku?

Leslie Van Houten strávila ve vězení neuvěřitelných 50 let. Když se v roce 1969 účastnila s dalšími stoupenci Charlese Mansona hrůzostrašného zabíjení, které vyděsilo nejen celé Los Angeles, bylo jí devatenáct let.

Sice se nepodílela na nejslavnějším vražedném běsnění, při kterém zemřela těhotná herečka Sharon Tate a její čtyři přátelé, ale i tak má na rukou krev. Van Houten totiž napomáhala při vraždě manželů Lena a Rosemary La Biancových, za což byla v roce 1971 odsouzena k trestu smrti. Stejně jako ostatní Mansonovi příznivci však popravena nebyla, protože rok na to byl hrdelní trest zrušen. Místo toho dostala doživotí.

Trest smrti pak byl sice zase v Kalifornii obnoven, ale to už se jí netýkalo. Času ve vězení využila Leslie k tomu, aby si udělala vysokou školu. Podle kalifornské vězeňské komise se dnes devětašedesátiletá žena chovala po celou dobu výkonu trestu vzorně, a proto bylo navrženo její podmínečné propuštění. Jestli jí bude vyhověno, bude to historický okamžik, neboť zatím všechny žádosti o propuštění z Mansonova okruhu byly vždy zamítnuty.

Manson se propuštění nedočkal

Například vůdce vražedného klanu Charles Manson si odpykal doživotní trest až do konce, neboť jeho žádost o podmínečně propuštění byla vždy zamítnuta. Iniciátor vraždící sekty zemřel v listopadu 2017 ve věku 83 let. Skupina jeho obdivovatelů se zformovala přesně půl století před tím, v roce 1967 v San Franciscu. Ve skupině, která čítala zhruba stovku členů, frčel nezávazný sex a drogy.

Ten nejzásadnější moment existence Mansonova gangu nastal v srpnu 1969, kdy pomatený vůdce vyzval své stoupence, aby šli a vraždili. Přívržencům své sekty nařídil, aby vraždy provedli tak, aby se to mohlo hodit na černochy, což by vedlo k rozpoutání rasové války. Válku se jim nakonec rozpoutat nepodařilo, místo toho skončili nejradikálnější příslušníci klanu ve vězení, kde sedí dodnes. podívejte se na členy Rodiny do galerie:

Vražedné běsnění Mansonovy rodiny uvidíme nejspíši v novém filmu Quentina Tarantina, který se jmenuje Once Upon a Time in Hollywood. Zde nabízíme první fotky z připravovaného snímku.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články