fb pixel Dopadení sériového vraha Jeffreyho Dahmera: Nechvalně proslulý kanibal skladoval ve svém domě hrůzy části lidských těl – G.cz
Vyhledávání

Dopadení sériového vraha Jeffreyho Dahmera: Nechvalně proslulý kanibal skladoval ve svém domě hrůzy části lidských těl

Zdroj: Revere Senior High School - Reverie, yearbook of Revere Senior High School, Richfield, Ohio, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=22096855

Psal se 22. červenec roku 1991, když policisté z Milwaukee ve Wisconsinu spatřili Tracyho Edwardse, jak běží po ulici v poutech. Po vyšetřování bylo zjištěno, že jde o projev jedné z nejhrůznějších událostí v novodobé historii: smrtící řádění Jeffreyho Dahmera.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 22.7.2023, 09:19

Vyšetřování v domě hrůzy

Tracy Edwards policii řekl, že ho Dahmer držel ve svém bytě a vyhrožoval mu zabitím. Přestože se jim zpočátku zdála tato historka pochybná, policisté odvedli Edwardse zpět do Dahmerova bytu.

Dahmer všem velice klidně vysvětlil, že celá záležitost byla pouhým nedorozuměním, a policisté mu téměř uvěřili. Spatřili však několik polaroidových fotografií rozčtvrcených těl a Dahmera zatkli.

Když byl Dahmerův byt kompletně prohledán, byl odhalen doslova dům hrůzy. Kromě fotoalb plných snímků částí těl byl byt posetý lidskými ostatky: V ledničce a mrazáku bylo několik hlav, dvě lebky ležely na počítači a v rohu ložnice byl nalezen 57galonový sud s několika těly rozkládajícími se v chemikáliích. Existovaly také důkazy, které naznačovaly, že Dahmer některé ze svých obětí jedl.

Podezření

Sousedé detektivům i tisku řekli, že si všimli příšerného zápachu, který se z bytu linul, ale Dahmer to vysvětlil jako prošlé maso. Nejvíce šokující odhalení o tom, jak se Dahmerovi podařilo skrýt své hrůzné zločiny uprostřed městského činžovního domu, však přišlo až o několik dní později.

Dva měsíce předtím prý byla zavolána policie kvůli nahému a krvácejícímu čtrnáctiletému chlapci, kterého Dahmer pronásledoval uličkou. Zasahující policisté skutečně omámeného chlapce vrátili do Dahmerova bytu – kde byl vzápětí zabit. Policisté, kteří uvedli, že se domnívali, že jde o domácí spor, byli později propuštěni.

Konec

Forenzní zkoumání v bytě ukázalo 11 obětí – první z nich zmizela v březnu 1989, jen dva měsíce předtím, než Dahmer úspěšně unikl trestu odnětí svobody za obtěžování dětí, když soudci řekl, že se zoufale snaží změnit své chování. Dahmer se později přiznal k celkem 17 vraždám, počínaje svou první obětí v roce 1978.

Porota odmítla Dahmerovu obhajobu v souvislosti s nepříčetností a sériový vrah tak byl odsouzen k celkově 15 doživotním trestům. V červenci roku 1994 přežil jeden pokus o vraždu, ale již 28. listopadu 1994 byl zabit jiným vězněm.

Zdroj: History, Wikipedia

Podobné články

Doporučujeme

Další články