fb pixel Dolnorakouské adventní trhy: kouzelný čas na zámku, v klášteře či na vinicích – G.cz
Vyhledávání

Dolnorakouské adventní trhy: kouzelný čas na zámku, v klášteře či na vinicích

Už zvažujete, jak si zpříjemnit adventní čas a rádi byste vyzkoušeli něco nového? Navštivte adventní trhy v Dolním Rakousku. Během listopadových a prosincových víkendů můžete navštívit trhy na zámku, v klášteře či na hradě, případně je spojit s procházkou po zimních vinicích ve Wachau.

Jana Kalousová
Jana Kalousová 1.11.2017, 08:00

Omamná vůně svařeného vína, čerstvých sušenek a výhled na zamrzlé vinice z horké vířivky, tak může vypadat předvánoční romantický výlet do dolnorakouského Wachau. Den můžete strávit procházkou po ojíněných vinicích nebo pěkně v teple u krbu v hotelu či ve spa. Večer se pak rozzáří tisíce světel na adventním trhu kolem zámku Dürnstein. Pohádkovou atmosféru dokresluje zřícenina hradu, která se tyčí na kopci nad Dunajem.

Návštěva Wachau by se neměla obejít bez návštěvy tradičního sklípku (Heuriger), například Heuriger Graf v Unterloiben nabízí skvělé víno a množství domácích specialit. Předvánoční Wachau je rájem gurmánů. Sobotní farmářské trhy v Brodcafé nabízí místní sýry, slaninu, vyhlášené brambory a další dobroty, kavárna je součástí muzea pekařství. Domácí kuře na paprice a vyhlášené meruňkové palačinky by vám neměly ujít, najdete je v Wachauerstuben v Loiben.

Pokud rádi nakupujete originální gurmánské dárky, navštivte adventní trh či největší místní obchod se suvenýry a specialitami v Kremži. Pokud máte rádi středověké historky, jistě si výborně užijete noční prohlídku Kremže.

Adventní trhy na zámku Dürnstein můžete navštívit 8. - 10. nebo 15. - 17. prosince. Vánoční trhy na zřícenině Aggstein se konají 3. - 5., 10. - 12. a 17. -19. listopadu.

V Dolním Rakousku to před Vánoci žije i v oblasti Weinviertel, která je přímo na českých hranicích a kde se vinné uličky obléknou do adventního hávu a nabízí skvělá vína i atmosféru. Mezi nejoblíbenější patří Kellergasse v Retzi a vesničky Hadres a Unterstinkenbrunn. Vánoční náladu a jedinečné prostředí ve weinviertelských sklepních uličkách můžete zažít v rámci weinviertelské adventní nabídky za cenu od 59 euro za osobu a noc. www.weinviertel.at/advent

Pokud si chcete užít přímo císařský advent, zavítejte na jih od Vídně do města Baden, místní trh se nazývá adventní míle, je naprosto úžasný, a navštívit jej můžete denně od 24. listopadu až do Štědrého dne. Od 7. do 10. prosince nadchne milovníku kultury i „Badenský umělecký večer“. Přespat můžete přímo na zámku v hotelu Hotel Schloss Weikersdorf Residenz & Spa. Ve Waldviertelu stojí za návštěvu i trhy ve Zwettlu a na zámku Rosenburg. Jejich specialitou jsou řemeslné výrobky. Milovníci piva by neměli vynechat první prosincový víkend návštěvu vánočního trhu v nejstarším pivovaru v Rakousku, který se nachází ve Weiteru.

Další adventní trhy, které určitě stojí v Dolním Rakousku za návštěvu:

Vánoční vesnička na zámku Hof, od 18. listopadu, každý adventní víkend

Na arkádovém nádvoří nabídne stovka stánků tradiční řemeslné umění, nápady na dárečky a kulinářské speciality. Vánoční prohlídky zámku, magická adventní hudba a bohatý dětský program promění návštěvu vánoční vesničky na zámku Hof v nezapomenutelný zážitek. www.schlosshof.at

Advent v klášteře v Göttweigu, 2. - 10. prosince 2017

Také letos otevře benediktinský klášter Göttweig své brány pro bohatý adventní program s ručními výtvory, vánočními ozdobami a jesličkami. Vedle každodenních adventních koncertů, začínajících vždy v 18:30, je o víkendu připraven i rozmanitý dětský program. www.stiftgoettweig.at

Tradiční waldviertelské vánoční trhy na zámku Rosenburg, 25. a 26. listopadu, 2. a 3. a 8. - 10. prosince 2017

Pravděpodobně nejromantičtější vánoční trhy v celém Dolním Rakousku. Zažijte nespočetné množství prodejců v jedinečném prostředí zámku Rosenburg. Objevte umělecké výrobky ze dřeva, nádherné vánoční ozdoby nebo kulinářské laskominy typické pro vánoční čas. www.rosenburg.at

Adventní trhy v nejdelší sklepní uličce Evropy v Hadresu, 9. a 10. prosince, 16. a 17. prosince 2017

Na adventních trzích v nejdelší uzavřené sklepní uličce Evropy se nabízejí téměř výhradně jídla a nápoje místní výroby stejně jako ruční výrobky. Pochodně, otevřená ohniště, hudební vystoupení, čtení básní, návštěva Mikuláše a adventní hodinka rozjímání vytvářejí jedinečnou atmosféru! Trhy probíhají také v dalších sklepních uličkách: Adventní trhy v Loamgrui v Unterstinkenbrunnu, 2. a 3. prosince 2017 a v Retzi 8. - 10. prosince 2017.

A TADY se podívejte, co budete venku v zimě potřebovat.

Podobné články

Doporučujeme

Další články