4 pádné důvody, proč by filmaři už měli legendu o ušlechtilém zbojníkovi Robinu Hoodovi nechat na pokoji

Obrázek uživatele katerina.horakova
Aktualizováno: 24.07.2019, 15:34

Bohatým bral a chudým dával. Právoplatnému králi věrný Robin z Locksley, jeho družina odvážných zbojníků a krásná Mariana po boku, to jsou hrdinové, které můžeme anglickému folklóru jen závidět. Legenda se už mnohokrát stala dojnou krávou filmařů. A ne vždy to dobře dopadlo...

Ten špatný Robin

Pokud holdujete televizi, možná jste si v dnešním programu Prima MAX všimli položky psané u hlavního večerního vysílacího času. Dnes totiž dávají snímek Robin Hood z roku 1991. Nenechte se ale zmást. Ne, není to ten skvělý, kde Krále zbojníků ztvárnil Kevin Costner. Je to úplně jiný Robin Hood z roku 91. Tady hlavní roli hraje Patrick Bergin, kterého si znalci televizních soft thrillerů možná vybaví jako násilnického manžela Julie Roberts z filmu Noci s nepřítelem. Klasický příběh je tu pojat tak nějak divně a jediným dalším výraznějším prvkem je tu mladičká Uma Thurman.

Legenda o Hoodovi se od té doby stala zdrojem inspirace mnoha penězchtivým filmovým producentům. Naposledy velmi nedávno, když příběh v nepochopitelně moderním hávu oprášili Taron Egerton a Jamie Fox. Podle nás, milovníků ušlechtilého zbojníka, už filmů o tomto archetypálním hrdinovi máme dostatek a další by vznikat neměly. Nikdy! Máme pro to následující 4 pádné argumenty a dál o tom nehodláme diskutovat.

1. Bizarní verze Hooda existuje a je dostačující

Parodie Mela Brookse z roku 1993 je takovou to milou vzpomínkou na dětství, která formovala náš humor svou jednoduchostí a relativní nevinností. Muzikálový paskvil je prošpikován základkovsky přisprostlými vtipy a titulní píseň Muži v punčocháčích, to je zkrátka hymna.

2. Bůh má jméno Rickman

Asi nejlepší vážnou filmovou verzí Robina Hooda je již zmiňovaná "druhá" z roku 1991, kde se titulní role ujal Kevin Costner a hlavního záporáka, temného a zkorumpovaného Nottinghama nezapomenutelně ztvárnil Alan Rickman. Ano, je to jedna z nejzásadnějších rolí zesnulého britského herce a my mu za to děkujeme!

3. Může za to Russell

Verze legendy o Robinu Hoodovi už vyšla i z rukou senilního Ridleyho Scotta, a to v roce 2010. Zbojníka si zahrál Russell Crowe, což znamená jasnou konečnou. Vysvětlíme; všimli jsme si totiž, že jakmile v něčem hraje Crowe, je to totálně zabité. Příkaldem budiž třeba Bídníci z roku 2012, v nichž se nás herec snažil přesvědčit, že umí zpívat a že ještě není jen vysloužilá bečka na odpis, jsou jasným příkladem.

4. Proč se dívat, když si to můžeš zahrát

Víte, že existuje roztomilá PC hra Robin Hood: Legenda Sherwoodu z roku 2002, kterou někteří členové naší redakce (a možná je to jen autorka článku) zbožňovali, a to zejména díky geniálním hláškám hlavních postav, když někoho zapíchli? Scarletovo "Pošlu tvé vdově měšec" jsme z paměti dostat nedokázali.

A tady si přečtěte 12 fantastických faktů o neoddiskutovatelně skvělé Velké rybě.


Komentáře

Doporučeno pro vás