fb pixel Dnes je mezinárodní den Hvězdných válek: galerie 20 vzácných fotografií z natáčení sci-fi kultu – G.cz
Vyhledávání

Dnes je mezinárodní den Hvězdných válek: galerie 20 vzácných fotografií z natáčení sci-fi kultu

+ DALŠÍCH 18 FOTEK + DALŠÍCH 19 FOTEK

Hvězdné války jsou kult, který před pár lety díky novým dílům znovu ožil. Sci-fi ságu milují miliony lidí po celém světě, a tak není divu, že má svůj vlastní mezinárodní den. Ten připadá na 4. května, proto přinášíme galerii skvělých zákulisních fotografií.

Tomáš Gold Aktualizováno 4.5.2021, 15:20

Mezinárodní den Hvězdných válek

George Lucas Hvězdnými válkami poprvé ohromil publikum v roce 1977, a od té doby se pojmy jako světelný meč, rytíř Jedi nebo Hvězda smrti pevně usadily v hantýrce komunity, jež se kolem kultovních snímků utvořila.


Po úspěchu filmu American Graffiti v roce 1973 učinil filmař George Lucas osudové rozhodnutí – pokračovat v dlouholetém projektu svých snů: vesmírném fantasy filmu. Lucasovým záměrem je hrdinsko-idealistická sága inspirovaná seriály Flash Gordon, klasickými americkými westerny, kinoeposy japonského autora Akiry Kurosawy a mytologickými hrdiny. Její původní název zní: The Star Wars. Zbytek je historie, která ukazuje, jak zábavné a vzrušující bylo tvořit film, jenž fascinuje miliony diváků už desítky let. Zde je galerie 20 vzácných barevných fotografií ze zákulisí natáčení „původní“ trilogie....

Jak mezinárodní den Hvězdných válek oslavíte vy? Doporučujeme zkouknout alespoň jeden z filmů, když je venku tak hnusně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články