Dnes je mezinárodní den Hvězdných válek: galerie 20 vzácných fotografií z natáčení sci-fi kultu – G.cz
Vyhledávání

Dnes je mezinárodní den Hvězdných válek: galerie 20 vzácných fotografií z natáčení sci-fi kultu

+ DALŠÍCH 18 FOTEK + DALŠÍCH 19 FOTEK

Hvězdné války jsou kult, který před pár lety díky novým dílům znovu ožil. Sci-fi ságu milují miliony lidí po celém světě, a tak není divu, že má svůj vlastní mezinárodní den. Ten připadá na 4. května, proto přinášíme galerii skvělých zákulisních fotografií.

Tomáš Gold 4.5.2018, 14:00

George Lucas svou Hvězdnými válkami poprvé ohromil publikum v roce 1977 a od té doby se pojmy jako světelný meč, rytíř Jedi nebo Hvězda smrti pevně usadily v hantýrce komunity, která se kolem kultovních snímků utvořila.

Po úspěchu filmu American Graffiti v roce 1973 učinil filmař George Lucas osudové rozhodnutí – pokračovat v dlouholetém projektu svých snů: vesmírném fantasy filmu. Lucasovým záměrem je hrdinsko-idealistická sága inspirovaná seriály Flash Gordon, klasickými americkými westerny, kinoeposy japonského autora Akiry Kurosawy a mytologickými hrdiny. Její původní název zní: The Star Wars. Zbytek je historie, která ukazuje, jak zábavné a vzrušující bylo tvořit film, který fascinuje miliony diváků už desítky let. Zde je galerie 20 vzácných barevných fotografií ze zákulisí natáčení „původní“ trilogie....

A tady máte 9 steampunkových filmů, které byste si neměli nechat ujít.

Podobné články

Doporučujeme

Další články