fb pixel Die Glocke – tajemný projekt nacistických vědců aneb Jak UFO ovlivnilo druhou světovou válku – G.cz
Vyhledávání

Die Glocke – tajemný projekt nacistických vědců aneb Jak UFO ovlivnilo druhou světovou válku

Die Glocke Model tělesa jako památník v místě pádu v Kecksburgu Údajná podoba Die Glocke Údajná podoba Die Glocke + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY
Václav Adamus
Václav Adamus 30.12.2021, 17:37

Tajná nacistická zbraň?

První významná svědectví o UFO se datují do doby konce 2. světové války (1944). V této době spousta spojeneckých pilotů viděla nad Německem podivné světelné objekty pohybující se úžasnou rychlostí, avšak na radarech nezaznamenatelné. Četnost těchto pozorování narůstala, Spojenci si začali myslet, že se Němcům povedlo vyvinout dosud nepoznanou zbraň. V novinách se objevovaly titulky: „Ohnivé koule pronásledují piloty“. Tyto podivné objekty dostaly i svůj název foo fighters.

Nacistické UFO

Nacistická věda, která neuznávala v podstatě žádnou etiku, přinesla spoustu objevů. Jmenujme například revoluční stíhací motor Hanse O´Heima, křídlo bratří Hortenových, balistické střely Wernera von Brauna. Od léta 1944 se nacistická válečná mašinérie přesunula do podzemí, kvůli četnosti spojeneckého bombardování. Zde se dostáváme k Hansi Kammlerovi, geniálnímu Hitlerovu inženýrovi a bezcharakternímu člověku, který mimo jiné zdokonalil pece v Osvětimi, podílel se na zničení varšavského ghetta. Nyní dostal speciální úkol – vytvořit letoun s vertikálním startem, který nebude potřebovat 200 metrů dlouhou dráhu k rozletu. Byly mu předloženy projekty a on z nich vybral jeden, jmenoval se Die Glocke – „Zvon“.

Die Glocke

Igor Witkovski, polský historik letectví, soudí, že nacisté na projetku Die Glocke pracovali v místě zvaném Václavův důl v jihopolských Jugowicích. Zvon měl připomínat keramickou formu ve tvaru zvonu, měl být černý a na spodní části pokrytý runami, spodní část měla dvě otočné součásti (válce), které se měly pohybovat v protisměru k sobě navzájem. Podle Witkovského byla k jeho výrobě a uchování potřeba keramika.

Operace Paperclip

V dubnu 1945 Hitler nařídil popravu 62 vědců a vězňů koncentračních táborů podílejících se na projektu Die Glocke. Popravu měl vykonat Vůdcův oblíbenec a šéf projektu Hans Kammler. Ovšem stalo se to skutečně? Albert Speer v roce 1981 přiznal, že mu Kammler řekl, že chce prodat Američanům všechna vojenská tajemství, o nichž věděl, výměnou za imunitu. Hans Kammler v dubnu 1945 opouští svou základnu v Plzni a navždy mizí. Při Norimberském procesu je jeho jméno sotva zmíněno, přitom měl na svědomí spoustu zločinů (konstrukce pecí v Osvětimi, zničení varšavského ghetta, užívání otrocké práce...), za které jiní dostávali tresty smrti v nepřítomnosti. Mnozí věří, že byl přemístěn do Ameriky, kde dál pokračoval ve svých projektech, a to v rámci operace Paperclip. Šlo o dohodu se špičkami nacistické vědy o jejich tajném přemístění do Ameriky...

Incident v Kecksburgu

9. prosinec 1965, 16:30, Kecksburg, Pensylvánie. Pád zvláštního objektu do zalesněné části, který viděla spousta svědků. Na místě dopadu dodnes můžete spatřit model spadlého objektu (viz galerie). Ihned po pádu se na místo dostavila armáda a muži v dlouhých kabátech. Popisy svědků tohoto tělesa se shodují s popisem nacistického zvonu Die Glocke. K dispozici (i na YouTube) jsou rozhovory s očitými svědky, také s řidičem, který měl do nedalekého vojenského objektu (kam byl neznámý objekt po pádu armádou přemístěn) přivézt nákladní vůz plný keramických cihel s dvojitým pálením. Prý spatřil zvon, jenž už byl napůl obestavěn právě keramickými cihlami. Pozorování podobných objektů se poté opakovalo, společný jmenovatel byl, že se vždy nedaleko nacházela letecká základna..

Projekt Die Glocke je dodnes považován za pohádku, jak však vysvětlíme tyto souvislosti? Zvon i UFO spatřené v Americe potřebovaly keramické cihly. Oba na sobě měly nezvyklé symboly (runy), po válce zmizelo spoustu německých vědců, kteří se měli podílet na projektech UFO. To, že se později objevili v Americe a pracovali na vojenských leteckých základnách je dnes už ověřený fakt. Odtajněné dokumenty prozrazují, že skutečný počet nacistických vědců, kteří byli v rámci operace Paperclip přemístěni do USA, není v řádech stovek, ale tisíců.

ZDROJE:

https://en.wikipedia.org/wiki/Kecksburg_UFO_incident

UFO: Nacistická konspirace ( H. Pelling , 2008, dokument)

https://en.wikipedia.org/wiki/Foo_fighter

https://en.wikipedia.org/wiki/Horten_brothers

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_reported_UFO_sightings

Podobné články

Doporučujeme

Další články