fb pixel Diamanty nebyly její nejlepší přátelé: 6 zajímavostí o zbožňované hollywoodské krásce Marilyn Monroe – G.cz
Vyhledávání

Diamanty nebyly její nejlepší přátelé: 6 zajímavostí o zbožňované hollywoodské krásce Marilyn Monroe

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Patřila mezi nejkrásnější z žen Hollywoodu, které by i dnes odolal jen málokterý muž. Zpívala, hrála ve filmech, živila se jako modelka a kdekoliv se ukázala, byla středem pozornosti. Nechtěla však být jen krásnou hloupou blondýnou. Snažila se na sobě pracovat a získávat lepší herecké role, kde by ukázala svůj talent. Za vrchol její kariéry lze považovat roli Sugar v legendární komedii Někdo to rád horké, za kterou dostala Zlatý glóbus. Dnes si připomínáme 59 let od její smrti. Zde je 6 zajímavostí o jednom z největších sexsymbolů všech dob.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 3.8.2021, 12:30

1. Její první manželství bylo předem dohodnuté

Jako dítě vyrůstala v pěstounské péči a pobývala u všemožných rodinných přátel. Svého otce totiž nikdy nepoznala a její matka byla v psychiatrické péči. Když bylo Marilyn 15 let, bydlela u rodinné přítelkyně Grace Goddarové. Grace ji však musela z důvodu stěhování do Západní Virginie opustit a nemohla vzít mladou Marilyn s sebou, proto jí doporučila svatbu s jistým dvacetiletým Jamesem Doughertym. 18 dní po 16. narozeninách se tedy vdala. Kdyby tak neučinila, musela by se vrátit zpět do sirotčince.

2. Měla slabost pro intelektuály

Ve svém hledáčku měla především postarší muže. Za vše mluví její manželství se spisovatelem a dramatikem Arthurem Millerem. Spolu se svou blízkou přítelkyní Shelley Wintersovou si kdysi vytvořily seznam vysněných mužů. V seznamu se neobjevil žádný muž, který by byl mladší 50 let. Mezi jmény na seznamu byl například i Albert Einstein.

3. Výrazně pomohla Elle Fitzgerald v kariéře

Jelikož byla jazzová zpěvačka Ella Fitzgerald černoška, měla zakázáno hrát ve velkých hudebních klubech. Marilyn však patřila mezi její velké fanoušky a přimluvila se za ní u majitele legendárního hudebního klubu Mocambo, který se nacházel v Hollywoodu. Klub byl kultovním místem všech celebrit a vystupovalo zde mnoho hudebních legend včetně Franka Sinatry nebo Edith Piaf. Marilyn Elle nejen domluvila koncert, ale pomohla jí i s propagací. Toto gesto pomohlo ke zrodu kariéry jedné z nejznámějších jazzových zpěvaček všech dob.

4. Neměla ráda luxusní šperky

Přestože zpívala oblíbenou píseň s názvem „Diamonds are a girl's best friends“, nebyla fanynkou drahých šperků. Všechny její šperky byly ve skutečnosti obyčejná bižuterie, tedy kromě perlových náhrdelníků a diamantového prstenu, který dostala od amerického baseballového hráče a jednoho ze svých manželů Joe DiMaggiho.

5. Monroe a Joe DiMaggio byli manželé jen 8 měsíců

Poprvé se potkali během natáčení filmu Omlazující prostředek, kde se jí legendární baseballový hráč neustále dvořil. V roce 1954 se v San Franciscu vzali. Všem bylo jasné, že toto manželství nebude mít dlouhou trvanlivost, jelikož on byl na konci své sportovní kariéry a chtěl se usadit a založit rodinu, zatímco ona byla teprve na začátku a toužila po velkých rolích ve filmovém Hollywoodu. Po několika rozporech a neshodách se nakonec po 274 dnech rozvedli.

6. Její šaty byly nabízeny za 3 miliony dolarů

Když se v roce 1962 objevila na oslavě 45. narozenin prezidenta Kennedyho v Madison Square Garden v šatech od francouzského návrháře Jeana Luise za 12 tisíc dolarů, ohromila všechny zúčastněné muže. V těchto šatech prezidentovi USA zazpívala slavnou píseň Happy Birthday. Jedná se pravděpodobně o nejdražší kus oblečení na světě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články