"Di si hulit někam do pralesa!": Zemřel uřvaný hospodský z Gymplu Radomil Uhlíř – G.cz
Vyhledávání

"Di si hulit někam do pralesa!": Zemřel uřvaný hospodský z Gymplu Radomil Uhlíř

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Ve věku 62 let zemřel český herec, scenárista a režisér Radomil Uhlíř, kterého známe z filmů jako Pupendo, Kouř nebo Mazaný Filipovi. My si ho hlavně pamatujeme z legendárního Divadla Sklep, jehož byl aktivním členem. Tuto smutnou zprávu zveřejnil na sociálních sítích Vladimír Drápal Lábus.

Martin Miko
Martin Miko 15.4.2019, 12:44

Zemřel hospodský z Gymplu

Svět přišel o zásadní postavu z Divadla Sklep, jak informoval Vladimír Drápal Lábus na svém Facebooku. "Radomil Uhlíř dneska umřel. Měl jsem ho hodně rád!“ Na tuto smutnou zprávu ihned reagovali jeho příznivci a kamarádi vzpomínkami a kondolencemi.

Radomil Uhlíř zemřel ve věku 62 let a během svého života stihl spoustu profesí. Kromě toho, že byl hercem, se živil jako režisér, scénárista, malíř, perfomer, básník, hudebník a moderátor. Rovněž byl aktivním členem divadelní skupiny Divadla Sklep, takže se v menších rolích objevoval i ve filmech, na kterých Sklep spolupracoval. Namátkou vzpomeňme na filmy jako Kouř, Gympl, Mazaný Filip nebo Vejška. Mezi jeho nejpopulárnější role patří role hospodského ve filmu Gymplu a vyhazovače v kultovním filmu Kouř.

A zde vás zaujmou zběsilé kojilky v českých bankách, které se rozhodly znepříjemnit pondělí bankéřům.

Podobné články

Doporučujeme

Další články