fb pixel Developerská společnost CTP Group chce vstoupit na burzu v Amsterdamu – G.cz
Vyhledávání

Developerská společnost CTP Group chce vstoupit na burzu v Amsterdamu

Zdroj: Profimedia.cz

Společnost, která jenom v Česku vlastnila v polovině loňska padesát čtyři průmyslových nebo logistických areálů, vstupuje na burzu cenných papírů v Amsteru. Hrát se bude o patnáct procent akcií.

Jan Studnička
Jan Studnička 4.3.2021, 12:43

Home sweet home

Na konci devadesátek založil v České republice Nizozemec Remon Vos CTP Group, developerskou skupinu, která se specializuje především na stavbu průmyslových a logistických budov. Grupa operuje hlavně na českém trhu, ale teď se vrací domů do Nizozemí. A to ve velkém.

V následujících týdnech má totiž CTP Group vstoupit na burzu cenných papírů v Amsterdamu. A hrubý výnos by měl dosáhnout nějakých osmi set milionů eur až jedné miliardy eur. To je nějakých pětadvacet miliard korun.

„Celosvětově jsou výhledy logistických nemovitostí velmi atraktivní. Současná situace urychlila několik faktorů, mezi nimi například masivní růst e-commerce, který vede k dlouhodobé skokové změně poptávky po logistických službách a prostorech,“ citovala ČTK samotného Vose, jenž stále působí jako generální ředitel společnosti.

Visegrádská čtyřka a něco navíc

CTP Group už před pěti lety vstoupila na další trhy v našem regionu; kromě Česka působí i na Slovensku, v Srbsku, Rumunsku, Polsku a nově třeba i v Maďarsku. A pozor, jenom v Česku společnost na konci loňského června vlastnila čtyřiapadesát areálů, které daly dohromady tři a půl milionu čtverečních metrů.

Vstup na amsterdamskou burzu se týká patnácti procent společnosti. Ty poskytne sám Vos jako jediný akcionář skupiny. Po dobu jednoho roku by měl zůstat většinovým akcionářem grupy. Nabídka bude primárně zpřístupněna institucionálním investorům a džunglí burzy ji provede ostřílený veterán, společnost N. M. Rotschild & Sons Limited.

Podobné články

Doporučujeme

Další články