7 dobrých důvodů, proč oslavit Silvestra v Praze

Míříte na Nový rok na hory? A co takhle zkusit to tentokrát v hlavním městě?

   

1. Ušetříte

Fireworks-over-the-Rudolfinum-in-Prague1 Foto: Nico Trinkhaus Ceny jsou na českých horách "pražské", tedy relativně napálené. Za jídlo a pití dáte tedy stejně jako v metropoli. A neplatíte předražené permanentky na vleky a sjezdovky, takže ve výsledku neutratíte tolik.  

2. Speciální akce

Koncerty, oslavy v klubech a tak dále - na Nový rok se v Praze odehrává pestrý výběr kulturních akcí. A co třeba strávit půlnoc na parníku s luxusní večeří a výhledem na ohňostroje? I to je možné zařídit...  

3. Václavák

Buďte přesně ve dvanáct na Václavském náměstí a zažíjete neskutečnou melu. Všude stojí více či méně nalití lidé, kteří odpalují obrovský arzenál zábavní pyrotechniky na relativně malém prostoru. Zažijete kanonádu a sled explozí jako při kobercovém náletu. Bacha na oči!  

4. Žádná tlačenice

Horské hospody jsou okolo Nového roku nacpané tak, až to až není hezké. Takže musíte čekat půl hodiny, než si sednete, a dalších dvacet minut, než vám přinesou studenou krkonošskou česnečku. V Praze je restaurací tolik, že místo vždycky najdete.  

5. Neupadnou vám nohy

pra vivatravel.rs Vracíte se po půlnoci z horského baru. A musíte se prodírat sněhem dva kilometry (do kopce), abyste se dostali na svou chalupu ve stráni. Brrr! V Praze sednete na bus nebo metro a jste doma hned - a jdete po zameteném chodníku.  

6. Vyhnete se zácpám

Proudy aut naložených lyžemi a snowboardy, ucpané silnice i dálnice - tentokrát žádný problém. Budete vždy mířit opačným směrem než stádo těch, kdo míří na hory a zpět.  

7. Dobře se najíte

sdkykw http://alicia-prague-blog.com Spousta restaurací chystá na Nový rok speciální akce s degustačním menu a ochutnávkami všeho možného - sýrů, vína, uzenin a celé řady dalších dobrot. Místo žvýkání chlebíčků a brambůrků u televizní estrády nebo klepání kosy na horské chatě Božena strávíte Silvestr jako slušní lidé.   Ať už budete na horách nebo ve městě, rozhodně si dejte bacha na těhle 8 věcí, které provádíte v opilosti a druhý den jich zatraceně litujete. 

Komentáře

Doporučeno pro vás