Demonstruje se v Evropě na podporu Islámského státu?

Obrázek uživatele Ivan Brezina
03.9.2015, 16:09

Udělejme si jasno v muslimských vlajkách. Svět bude srozumitelnější a bezpečnější.

Na facebookovém profilu “Evropa Evropanům” se objevilo video z YouTube s tímhle popisem:

„Přívržencům Islámského státu je povoleno pochodovat ulicemi Dánska a křičet nenávistná hesla pod ochranou vlády a policie. Jsou to stejní lidé, kteří svými penězi z (dánské) sociální podpory financují znásilňování, zmrzačení a terorizování civilistů po celém světě. Kdy dojde Evropanům trpělivost? Kdy si uvědomí, že liberální demokracie a marxismus ničí naše lidi a naši společnost masovou imigrací?“

Viz video zde:

Vyděsilo vás to? Copak se v Dánsku opravdu smí veřejně demonstrovat na podporu Islámského státu? Vůbec ne, protože je to buď zásadní neznalost, nebo promyšlená provokace. Údajnou podporu teroristů mají dokazovat černé vlajky s bílými znaky a nápisy v arabštině, které se objevují v průvodu. Stejné, nebo velmi podobné vlajky přece pravidelně vídáme v rukou bojovníků Islámského státu, viz třeba zde:

Jenže to je právě nepochopení. Ta vlajka je totiž grafické znázornění tzv. šahády (muslimského vyznání víry), které zní: „Není božstva kromě Boha a Mohamed je posel Boží“. Tohle prohlášení je absolutním základem islámu – tím, co dělá z člověka muslima. Používalo se stovky let před vznikem Islámského státu, a to i na vlajkách, a dokonce i na černých vlajkách. Muslimové, kteří dnes těmito vlajkami mávají, se tedy nepřihlašují k teroristům. Prostě jen veřejně demonstrují, že jsou muslimové, a dělají to takhle:

Šahádu najdete třeba i na vlajce Saúdské Arábie, tedy země, která proti Islámskému státu bojuje. Základní problémy jsou ale dva. Zaprvé: Islámský stát „ukradl“ šahádu úplně stejně, jako „ukradl“ i celý islám. I podle nejčernějších odhadů totiž Islámský stát celosvětově podporuje asi 42 milionů muslimů (viz třeba ZDE). Zdá se vám to hodně? Muslimů je asi 1,6 miliardy. Těch, kteří fandí teroristům, je jen 2,6 %.

Zadruhé: jen málokdo v západních zemích má aspoň základní povědomí o islámu a umí číst arabsky. Naprostá většina z nás proto šahádu automaticky zaměňuje s vlajkou Islámského státu stejně, jako zaměňujeme nacistickou svastiku s pradávným asijským symbolem buddhismu a hinduismu:


Ten “nebezpečný” průvod v Dánsku bychom tedy mohli přirovnat ke křestanským procesím, která ještě před sto lety běžně procházela českou krajinou. Lidé kráčeli v průvodu, nesli monstrance, kříže a vlajky, zpívali... Demonstrovali tak svou příslušnost ke katolické církvi. Nic víc a nic míň:

Kdo chce věřit, že ta lidová procesí měla něco společného s upalováním čarodějnic, se španělskou inkvizicí nebo s dnešním Ku-klux-klanem, ať si tomu klidně věří. Inteligentní člověk si ale dohledá informace (což jsme v tomhle článku udělali) a dá si věci do souvislostí.

2,6 % světových muslimů vyjadřuje podporu Islámskému státu. Bojíte se muslimů?

Anketa se načítá...


Komentáře