Dal jsem si šátek na pleš, a Blesk mi to hned sebral! – G.cz
Vyhledávání

Dal jsem si šátek na pleš, a Blesk mi to hned sebral!

Čeští "vlastenci" chtějí holky vyhazovat z gymplu jen kvůli víře.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 20.4.2016, 12:47

V Teplicích vybublala na kalnou hladinu české reality nejsprostší, nejhnusnější a nejsmrdutější vlastenecká „pěna dní“. “Vyhoďte z gymnázia muslimskou studentku, představuje nebezpečí pro ostatní žáky,“ citoval iDnes. Popisoval, že e-mailovou schránku ředitele teplického gymnázia zaplavily desítky xenofobních mailů.

„Jsem Čech a bojím se o svou zem,“ píšou anonymy řediteli . “Vaši školu navštěvuje muslimka Eman Ghaleb, která na sociálních sítích a mediálně propaguje svou víru,“ stojí prý v dopisech "vlastenců".

Přesně tak – naše životy kriticky ohrožuje jedna holka, co sem kdysi v pěti letech přišla z Jemenu a teď má před maturitou. Ohrožuje nás tak zásadně, že by měla ze školy na hlavě vyletět kvůli šátku na hlavě a kvůli tomu, že něčemu věří. Já tomu nevěřím a místo šátku nosím na hlavě pleš, ale tohle mně prostě šíleně, šíleně štve.

Stejní čeští hajzlové udávali za války židy, v květnu 1945 lynčovali Němce a po únoru 1948 požadovali smrt pro Horákovou a další „zrádce“. Jsou chvíle, kdy se stydím za to, že žiju v Česku. Ještě že jsem ze čtvrtiny Slovák... I když nikde to asi není lepší. V každém národě se najdou tihle hajzlové, ksindlové a hovada, co by chtěli vyhazovat ze škol, vyhánět, zabíjet a upalovat jen proto, že někdo vypadá jinak, věří něčemu jinému nebo mluví jiným jazykem.

Zásadní kulturní, politickou a náboženskou vymožeností Evropy počínaje reformací a osvícenství je, že si každý může věřit, čemu chce, vypadat se jak chce a myslet si co chce. Ano, během staletí došlo k řadě excesů. Naposledy třeba když čeští komunističtí esenbáci stříhali pankáčům číra.

Ale naší základní hodnotou prostě je, že si každý smí dát na hlavu (a do hlavy) cokoli ho napadne. Bejzbolku, katolicismus, zmijovku, protestantismus, baret, komunismus, plechovku od špenátu, víru v Aštara Šerana, cedník… Anebo šátek a islám. Kdyby tyhle svobody přestaly platit, přestali bychom být Evropani.

A proto si teď na hlavu musím uvázat šátek jako Eman Ghaleb. Její víra mne absolutně nezajímá, ale kdybych to teď solidárně veřejně neudělal, musel bych sám sebe považovat za sraba. Dneska to jsou šátky, včera to byly Davidovy hvězdy a zítra zas budou nějací noví esenbáci stříhat pankáčům číra.

Šátek na mé pleši je jen gesto – smrduté české “vlastence” to samozřejmě nezastaví. Ale třeba si někdo uvědomí, že v Evropě se studenti z gymplu kvůli vzhledu ani víře nevyhazujou. A holky už vůbec ne.

Tohle jsem včera krátce shrnul na svém FB profilu:

A teď si všimněte, co s mým postem udělal dnešní Blesk, který z něj cituje:

Pro bulvární deník nejsem Ivan Brezina, ale prostě jen jakýsi Ivan. Křetínského mediální pohůnci mi tedy ukradli půlku identity. Karamba! Aby je sračka po poli honila! A Danielova Sparta ať co nejdřív prohraje!

Anketa

Ohrožuje nás sedmnáctiletá gymnazistka?

Anketa se načítá...
Kategorie: 

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu