fb pixel Delfíni se vrátili zpátky do Itálie aneb Jak se z hoaxu stalo globální meme – G.cz
Vyhledávání

Delfíni se vrátili zpátky do Itálie aneb Jak se z hoaxu stalo globální meme

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Návrat delfínů do Itálie byl sice dobře zpropagovaný hoax, jenže nám to nevadí, protože jsme stejně zavření doma. Na základě této zprávy totiž vznikají geniální vtipy, které se modifikovaly i do české podoby. Pojďme si prohlídnout ty nejvtipnější „návraty“ na celém internetu.

Martin Miko
Martin Miko 14.4.2020, 14:42

Z hoaxu globální meme

Uznáváme, že v dobách koronavirové epidemie vzniká i spousta pozitivních věcí. Lidé stále šijí roušky, pomáhají potřebným, sbírají peníze skrz crowdfunding, tvoří obsah pro lidi, natáčí koncerty na internet a dělají další bohulibé věci. Ti ostatní pak vytváří a sdílí internetový humor, a vzhledem k tomu, že jsou všichni doma přes měsíc, tak toho vzniklo víc než jindy za celý rok.

Tento delfínový meme vznikl na základě vzpomínek na staré dobré časy, které jsou nenávratně pryč. Zpráva o delfínech, kteří se vrátili do italských Benátek, však byla hoax. Sice to vypadalo tak, že se svět začíná po zastavení ekonomiky uzdravovat, jenže fotografie nebyly z Benátek, ale ze Sardinie, jak informoval web National Geographic. Nicméně do Itálie se delfíni nevrátili, stejně jako se do Černobylu nevrátili mutanti a do Sudet Němci. Aby bylo jasno.

Nicméně memes odkazující na historii přetrvávají a my jich máme pro vás hned plnou galerii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články