fb pixel David Blaine se pověsil na heliem naplněné balónky a přeletěl Arizonu – G.cz
Vyhledávání

David Blaine se pověsil na heliem naplněné balónky a přeletěl Arizonu

Zdroj: YouTube.com - David Blaine

David Blaine, iluzionista a stuntman, konečně provedl kousek, o kterém mluvil téměř jednu dekádu. Nechat se vytáhnout balónky do výšky sedmi kilometrů a skočit s padákem dolů do pouště. A je jednadvacáté století, takže to máme všechno natočené a online.

Jan Studnička
Jan Studnička 3.9.2020, 12:07

David Blaine, kouzelník

David Blaine je iluzionista a perfomer extrémních podívaných, při kterých se specializuje na exhibici výdrže a fyzických i psychických sil. Chápete, skákání z letadel, zadržování dechu na zbytečně dlouhou dobu… Jako Tom Cruise, ale vyšší a bez scientologie. Říká se mu novodobý Houdini a Howard Stern ho označil za nejlepšího iluzionistu všech dob, prostě… cokoli, u čeho můžete umřít, co vám způsobuje extrémní nepříjemnosti, u čeho musíte zatnout zuby, abyste to vydrželi, to on dělá live a ve velkém. Kdyby žil v Česku, pravděpodobně bude číst Zápisky z cest na čas.

No, a David Blaine se ve spolupráci s YouTube včera pustil do svého zatím posledního kousku. To o čem “spousta lidí jenom sní,” jak řekl do kamery. Což… si nemyslíme, ale proti gustu žádný dišputát. O co šlo? Blaine se nechal dvaapadesáti heliem naplněnými balónky vytáhnout do vzduchu a za jejich pomoci přeletěl arizonskou poušť.

A celé se to vysílalo živě na YouTube, zatímco platforma na to ve velkém upozorňovala, protože to pomáhala organizovat. Místo toho, aby se třeba pokusila spravit systém autorských práv, ale víte co, YouTube.

Up!

Blainův cíl byl vystoupat do pěti a půl kilometrů, ale nakonec překonal hranici sedmi, než balónky opustil a s padákem na zádech se řítil zpátky k zemi. Kdybyste chtěli vědět jeho první slova po přistání, bylo to samozřejmě: “Wow! To bylo boží!”

Iluzionista tenhle trik plánoval celou jednu dekádu, ale pokaždé mu do toho něco vlezlo. Jednou už byl velice blízko uskutečnění ve svém rodném New Yorku, ale zjistilo se, že větrné podmínky nejsou v New Yorku na podobné hovadinky úplně vhodné. Proto poušť uprostřed Arizony.

Akce se jmenovala Ascension, tedy Vzestup nebo Povznesení, Blaine během něj používal svoje vymakané dýchací techniky, aby nabíral do plic co nejvíc kyslíku… a po celou dobu letu ho netrpělivě očekávala jeho dcera, která s ním přišla na start. Takže nejste sami, kdo měl traumatické dětství, nebojte.

Podobné články

Doporučujeme

Další články