Dáte si na to děcko sýr navíc? Nová Cheese Challenge je tak debilní, až je geniální – G.cz
Vyhledávání

Dáte si na to děcko sýr navíc? Nová Cheese Challenge je tak debilní, až je geniální

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Internet je děsivé místo plné podivných lidí s ještě podivnějšími nápady. Zatímco dříve potřeboval člověk ke slávě stovky hodin práce či snahy, dnes stačí vzít do ruky mobil a natočit se, jak se poléváte kýblem ledové vody, vdechujete skořici nebo žvýkáte prací prášek. Nejnovější internetová výzva je ještě línější než ty předchozí – jmenuje se cheese challenge a pointa spočívá v tom, že hodíte po svém milovaném dítku plátek amerického sýra.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 8.3.2019, 11:57

Jak unclehxlmes změnil na týden internet

Která geniální mysl naší generace měla onen nápad jako první? Vše začalo minulý čtvrtek, kdy twitterový uživatel @unclehxlmes nahrál na svůj účet video, které zcela změnilo náš pohled na zábavu – tedy minimálně na několik následujících dní. V krátkém klipu s podtitulem just cheesed my lil brother (pro neangličtináře: právě jsem vysýroval mladšího bráchu) unclehxlmes hodí po nic netušícím batoleti plátek amerického prefabrikovaného sýra. O den později autor své video smazal – během jednoho dne stihlo tento přelomový kousek komedie vidět přes 10 milionů uživatelů.

Důvodů pro smazání bylo několik – uživatel se přiznal, že video nebylo jeho, nýbrž ho stáhl z Facebooku a přidal k němu vlastní popisek. Hlavním důvodem ale byla šílená mediální lavina, která se po zahájení sýrové challenge spustila – unclehxlmes popsal, jak mu během několika hodin přišlo velké množství zpráv od řady novinářů včetně televize FOX, která chtěla o videu natočit reportáž. Autor následně video odstranil a rodině dítěte se omluvil. Jenže v ten moment už bylo pozdě – vlak sýrového šílenství se již stihl rozjet a brzo měl plnou rychlostí zasáhnout všechny sociální sítě po celém světě.

Je v pořádku házet dítěti sýr do obličeje?

A jelikož první pravidlo internetové zábavy zní "Natoč to, dokud je to ještě fresh," během týdne se na internetu objevilo nespočet videí, ve kterých nezodpovědní rodiče hází do obličejů svých bezelstných ratolestí sýr s vidinou Warholových patnácti minut slávy. Někteří ambicióznější uživatelé se rozhodli posunout challenge o úroveň dál a rozšířili okruh sýrem zasažených obětí o dospělé.

Výhodou cheese challenge je oproti jiným populárním internetovým blbinám její fyzická neškodnost; zatím jsme totiž neslyšeli o jediném případu úmrtí či snad ublížení na zdraví. Kritici sýrové challenge vyčítají, že házení sýra do dětského obličeje není vůči dítěti zcela fér a v pořádku – přeci jen je trochu těžké vzhlížet k někomu, kdo po nás v dětství kvůli několika nejistým lajkům na Facebooku házel jídlo.

Nezbývá než říct - ještě štěstí, že za našeho dětství neexistoval YouTube!

A tady čtěte 5 zásadních postřehů ze setkání Trumpa a Babiše v Bílém domě. Víte, že si Monika dala cigárko na balkóně?

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu