fb pixel Dan Bilzerian počesku: Instagram Iva Rittiga je jedinou věcí, kterou má smysl v tuzemsku sledovat – G.cz
Vyhledávání

Dan Bilzerian počesku: Instagram Iva Rittiga je jedinou věcí, kterou má smysl v tuzemsku sledovat

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Okázalý lifestyle kontroverzního podnikatele Iva Rittiga baví fanoušky Instagramu už přes 3 roky. Pohodový život na vysoké noze, který je plný fotografií s celebritami, popíjení šampaňského a hraní biliardu ve Versace ponču je zkrátka sen. Nebuďte k tomuto obsahu lhostejní a také sledujte jediný český Instagram, který má koule. Ostatní jsou jen póza placená z peněz sponzorů.

Martin Miko
Martin Miko 3.1.2020, 11:59

Z prodavače milionářem

Když si na Wikipedii zadáte jméno Ivo Rittig, dozvíte se, že se jedná o pražského politického podnikatele a monackého rentiéra, který začínal jako vekslák a prodavač v prominentním lahůdkářství U Paukertů. V obchodě se mu prý zalíbilo, protože zde všichni se všemi kšeftovali, a proto se rozhodl, že u řemesla zůstane a po vyučení tak nastoupil jako prodavač do státního podniku Potraviny Praha. Povedlo se mu sehnat místo v samoobsluze na rohu Štěpánské a Žitné ulice na Praze 1, kde se během dvou let stal vedoucím. Podle pamětníků byl nejmladším vedoucím pražských prodejen v historii Československa a jeho kariérní růst byl neuvěřitelný. Nutno podotknout, že nebyl ani členem KSČ. Dařilo se mu však kšeftovat s tím správným zbožím a správnými lidmi. Říká se, že uměl sehnat vše od luxusního alkoholu až po kaviár.

Pamětníci vzpomínají na to, jak si v minulosti brával peníze přímo z kasy a při inventurách pak zakrýval shodek vypůjčenými penězi a zbožím z ostatních prodejen. Prázdné kartony od kávy a alkoholu plnil papírem, aby obelhal váhy při vážení. Tímto způsobem si měl nakonec přijít až na neuvěřitelných 766 tisíc korun, jak psal kdysi Ihned.cz. Za tento čin byl v polovině 80. let minulého století odsouzen na 9 let odnětí svobody. Rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví se tehdy příliš neodpouštělo. Naštěstí však ve vězení strávil jen polovinu trest, protože pak přišel rok 1990 a s ním i amnestie Václava Havla.

A tak začala divoká 90. léta i s Ivem Rittigem, který začal podnikat v oboru kosmetiky, elektroniky a výpočetní techniky. Následně založil společnost Prospekta Praha, která se zaměřovala na prodej luxusního zboží. Obchody měl tehdy na ruzyňském letišti i v centru Prahy. Díky svým podnikatelským schopnostem si mohl dovolit sponzorovat sportovní kluby a hlavně začít organizovat boxerská a další sportovní utkání v Praze. Do Česka během let dostal mnoho zahraničních celebrit, jak ostatně uvidíte v následující galerii, která řekne víc než tisíc slov.

Každopádně, dnes slaví Ivo Rittig zároveň své 57. narozeniny. My mu přejeme hodně followerů na Instagramu a ještě více povedených fotografií.

Podobné články

Doporučujeme

Další články