fb pixel Další smutný den Petra Nečase. Kvůli své ženě půjde dost možná zase před soud – G.cz
Vyhledávání

Další smutný den Petra Nečase. Kvůli své ženě půjde dost možná zase před soud

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Petr Nečas už pár let nemá klidný spánek. Byl posledním premiérem ODS a opravdu se nezadařilo se. Pak ho potahovaly soudy kvůli těm trafikám pro stranické kolegy, navíc z odposlechů, které tenkrát byly zveřejněné, veřejnost došla k jasnému závěru, že jeho bývalá podřízená a nyní již manželka Jana, mu umí dát co pro to. A teď se kvůli ní možná vrátí znovu před soud. Policie bývalého premiéra totiž znovu obvinila.

Jan Studnička
Jan Studnička 16.12.2019, 12:02

Možná si Petr Nečas přál klidné Vánoce jako ostatně všichni. Nyní se ale zdá, že opak je pravdou. Expremiér má totiž znovu díky policii status obviněného. A nedá se nepostřehnout, že se vše opět váže ke staré kauze, kde v pozadí a vlastně i spouštěčem byla právě Jana Nagyová, dnes již paní Nečasová.

V roce 2012 stál český premiér Petr Nečas z ODS před soudem jako svědek v případu Nagyová. Soud tehdy obvinil šéfku Nečasovy kanceláře z toho, že nezákonně donutila lidi z Vojenského zpravodajství sledovat tehdejší manželku ministerského předsedy, protože jako jeho milenka chtěla premiérovo manželství co nejrychleji rozložit. Nečas tenkrát celkem ve dvou výpovědích svědčil ve prospěch milenky a tvrdil, že sledovačku své ženy nařídil on, protože tu byla šance, že by jeho rodina mohla být v nebezpečí.

Detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu se ale domnívají, že je to bullshit a výpovědi byly účelové. V průběhu listopadu obvinili nešťastného bývalého premiéra z křivé výpovědi. Nečas sice podal stížnost, ale soud ji odmítl jako nedůvodnou. Šéf žalobců z Prahy 1 Petr Lelek ještě dodal, že expremiérovi hrozí šest měsíců až tři roky za mřížemi.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články