fb pixel Další skandál v britské královské rodině: S dětmi je kříž. Své o tom ví i britská královna Alžběta II. – G.cz
Vyhledávání

Další skandál v britské královské rodině: S dětmi je kříž. Své o tom ví i britská královna Alžběta II.

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Britskou královskou rodinou a potažmo celým ostrovním státem otřásá další skandál. Britský princ Andrew oznámil, že na delší dobu zanechává veřejných povinností kvůli vývoji kolem svých někdejších styků s americkým finančníkem Jeffreym Epsteinem. O co ale vlastně jde? Nutno připustit, že se rozhodně nejedná o první show, která se týká okolí blízkého královně Alžbětě II. Některé vám nyní připomene.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 22.11.2019, 10:22

Zavřete oči, odcházím…

I tak by se možná dal parafrázovat počin syna Alžběty II. prince Andrewa, vévody z Yorku. Ten se rozhodl stáhnout se do ústraní a neplnit tak své povinnosti, které pro něj z titulu jeho společenského zařazení vyplývají. Královna se již nechala slyšet, že jeho žádosti vyhoví. Mladší bratr prince Charlese totiž čelí vážným obviněním, že se zapojil do sexuálního zneužívání mladistvých dívek, kvůli kterému měl být Epstein souzen, dokud nespáchal sebevraždu v cele newyorského vězení. Jedna z Epsteinových obětí Virginia Giuffreová dokonce u soudu uvedla, že byla donucena k pohlavnímu styku s vícero vlivnými muži, a to včetně prince Andrewa. Ten vše samozřejmě popírá a tvrdí, že si na žádné setkání s Guiffreovou nepamatuje. To, že se vévoda s Epsteinem přátelil, není žádné tajemství. Když se Epstein zabil, tak se samozřejmě o tuto skutečnost zvedla vlna zájmu. Zvláště poté, co se princ rozhodl vystoupit před televizní kamery s oobním prohlášením. A tak se dostal na všechny titulky britských médií a rozhodně ne jen těch bulvárních. Odborníci na komunikaci se ale shodují, že princův projev rozhodně nepůsobil nijak zničeně – naopak a spíše ho označují za PR katastrofu. Princ sice prohlásil, že přátelství s Jeffreym Epsteinem lituje, a že si je vědom, že současná situace ohrožuje jeho vlastní zájmy na poli společenském a charitativním, ale jinak lítostí a empatií neoplýval. Přislíbil součinnost při vyšetřování – koneckonců mu nic jiného nezbývá. Dá se také reálně předpokládat, že tohle znamená konec působení devětapadesátiletého prince Andrewa na poli společenského života. Tak uvidíme.

Prince Charlese bylo také dost

Dnes působí poněkud usedle a vlastně i celkem nudně, ale nebylo tomu tak vždy. O kom je řeč? Přece o nejstarším synovi královny Alžběty II., o následníkovi trůnu princi Charlesovi. O tom, že je takovou „věčnou čekankou,“ co se týká nástupu na trůn, to jsme psali před nedávnem. Teď si ale připomeňme, že i on uměl své královské matce někdy pořádně zatopit, a to hlavně v souvislosti se svoji současnou ženou Camillou. Byla to právě nynější vévodkyně z Cornwallu, se kterou Charles udržoval poměr v době, kdy byl ženatý s tolik lidmi milovanou Dianou. Část britské veřejnosti na Camillu dodnes pohlíží jako na tu, která Charlese Dianě odloudila a Camilla si tak vysloužila celou řadu nelichotivých přezdívek, z nichž asi nejšílenější je Rotvajler. Tato dvojice toho spolu přeskákala opravdu hodně – nepřízní a nenávistí okolí počínaje a konče zveřejněním jejich milostného tokání, ke kterému došlo v roce 1993 a kdy se ukázalo, že tihle dva rozhodně nejsou žádní nudní patroni. Jejich telefonátem plným sexuálních narážek se bavila nejen Velká Británie a občané tak mohli zjistit, co jejich následníka trůnu v sexu rajcuje. Královna jejich radostné souzení asi úplně nesdílela. Ale co, vše ustáli a dnes jsou Charles a Camilla následnickým párem.

Královská vnoučata se toho také nebojí

Kapitolou sama pro sebe jsou pak vnoučata královny Alžběty II. Dnes tolik oblíbený princ Harry se o veselou atmosféru v rodině postaral hned několikrát. Většinou to bylo spojené s jeho bohatýrským období, kdy o večírky plné alkoholu a krásných žen nebyla nouze. Asi nejslavnější extempore ryšavého bouřliváka bylo to, když na jednu party dorazil v nacistické uniformě. Měl tehdy opravdu co vysvětlovat. Oproti Harrymu působí jeho starší bratr princ William vlastně nudně. Je si asi vědom toho, že dost pravděpodobně to bude on, kdo jednou po své královské babičce zdědí trůn. Občas sice prosáknou na veřejnost informace o krizi s jeho chotí Kate, ale vždy se ukáže, že se jedná o drby, které nejsou pravdivé. Nebo to opravdu dobře skrývají. Každopádně působí oba jako chodící reklama na štěstí, a to je dobře. Za Harrym svého času ale pozadu nezůstávala jeho sestřenice princezna Eugenie, která je dcerou právě prince Andrewa. Nyní je to ctihodná vdaná dáma se smyslem pro povinnost. Nebylo tomu ale tak vždy. Za dob studií si ona i její sestra Beatrice rády vyhodily z kopýtka, jak se říká. Jejich tahy byly celkem proslulé. Eugenie se například po jednom takovém vrátila na školní dvůr prominentní školy v Marlborough, kde studovala a začala si hrát na nymfu – tančila nahá.

Všude je něco

Závěrem se chce říct, že všude je něco a trápení s dětmi nejsou ušetřeni ani monarchové. Ti jsou navíc ještě ostře sledovaní a tak něco utajit a prát špinavé prádlo doma je občas nadlidský výkon. Nechme se tedy aktuálně překvapit, jestli se princ Andrew ještě někdy vrátí na výsluní společenského života nebo jestli jsme byli svědky toho, že odešel do princovského důchodu doslova v přímém přenosu.

Zlobí doma děti i vás? Třeba za to nemůžou. Tady se dočtete, že možná trpí ADHD a vy tak doma máte možná génia.

Podobné články

Doporučujeme

Další články