Další rána pro buranskou kulturu: vyčpělá anketa Český slavík letos nebude. Skončí v záhubě jako Miss? – G.cz
Vyhledávání

Další rána pro buranskou kulturu: vyčpělá anketa Český slavík letos nebude. Skončí v záhubě jako Miss?

Rok 2018 nemůže být lepší. Komunální a senátní volby před námi, takže se pořádající agentura Musica Bohemica rozhodla, že se v tomto roce nebude konat hudební anketa Český slavík, která každoročně terorizuje hlavní vysílací čas na komerční televizi, kde se soc-popoví umělci navzájem přesvědčují o tom, že jsou základními pilíři české hudby. Předtím než se zatleská Karlu Gottovi a Kryštofům, se nezapomene uctít Ortel. Ještě, že čeští xenofóbové poctivě vystříhávali hlasovací kupony z časopisu Rytmus života. Doufáme, že se Slavík nebude konat ani příští rok.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 20.9.2018, 10:28

Koukat na Slavíka je jako koukat na Rockyho 7

Kolem hudební ankety Český slavík by se toho dalo napsat hodně a opravdu hodně ohledně nechutně xenofobní kapely Ortel, ale pokusíme se to zkrátit. To samé platí o prapodivném hlasovacím systému nebo diskreditaci českého rappera Řezníka, který byl svého času v internetovém hlasování podveden a ochuzen 100 tisíc korun na natočení videoklipu, jenže následně uznal, že následný mediální humbuk v médiích a bulvárních časopisech se mu vyplatil natolik, že mu to je jedno. Zpátky k Slavíkům.

Důležité je, že letos Český slavík, kterého sponzoruje minerální voda, nebude. Je to česká obdoba MTV music award, ale místo světových hvězd si ve své zlaté kleci chová polomrtvé a senilní zpěváky, ze kterých při pohledu na televizní obrazovky máte pocit, jako když koukáte na Rockyho 7, ve kterém je Stallonemu zhruba 70, ale bez problémů ustojí deset kol v ringu s třicetiletým profesionálním boxerem.

Aféry Českému slavíkovi nepomáhají

Zásadní otázkou je, proč letos Český slavík nebude? Pravděpodobně kvůli tomu, že se pořadatelům opět nechtělo řešit jejich prapodivné vyhodnocování soutěže, při kterém vyhrávají neustále stejní lidé, aniž by pro ně někdo musel hlasovat. Zlatí slavíci jsou Gott a Bílá, to je zkrátka dogma, které nesmí narušit žádný Ortel. Tomu ale stejně dají cenu za druhé místo, aby se o tom alespoň někde psalo a rozeštvávalo to lidi po celé republice. Pořadatelé soutěže si pozvali vesnickou kapelu Ortel do televize jen kvůli kontroverzi a pravděpodobně neslyšeli ani jednu její skladbu.

Dvakrát a dost. Potřetí za sebou si pořadatelé netroufli, jelikož by to dopadlo stejně. Opět by nějaký vlastenecky cítící Olda z Třince založil skupinu s názvem „Podporujeme Ortel v anketě Český slavík“ a probíhalo by organizované hlasování. Paradoxní je, že vám stačí přesvědčit pár tisíc lidí, protože anketa už nikoho nezajímá. Z pohledu hudebního kritika je Ortel doopravdy vesnická kapela se vším všudy. Neumí hrát, mají špatné nahrávky a jejich „zpěvák“ vůbec ale vůbec neumí zpívat.

Je dost možné, že Český slavík nebude ani příští rok. Prostě sejde z očí, sejde z mysli a špatné kapely přestanou dostávat takové množství mediálního prostoru a možná se na ně konečně zapomene.

A víte čemu se říká pech? Že se Lucka Vondráčková se vrátí do ČR a zrovna jako na potvoru zrušej Českého slavíka. A ještě bychom doporučili, aby už taky zrušili soutěž Miss.

A zde je nová Eminemova deska Kamikaze, která trhá rekordy i konkurenční rappery.

Podobné články

Doporučujeme

Další články