Další přírůstek k fenoménu megafilmů s megamonstry: Reboot Godzilly útočí s druhým dílem, kde je všeho víc a je to větší – G.cz
Vyhledávání

Další přírůstek k fenoménu megafilmů s megamonstry: Reboot Godzilly útočí s druhým dílem, kde je všeho víc a je to větší

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pamatujete na tu tupou devadesátkovou Godzillu s Matthewem Broderickem, kde klasická japonská radioaktivní příšera vypadala jako Tyrannosaurus na steroidech a popravdě, v některých scénách je právě Jurský park vyloženě vykradený? Ne? Chápeme. Groteksní pitomost tohohle blockbusteru před pěti lety totiž dokonale přebil reboot, který je snad ještě horší. A teď nás čeká díl číslo dvě.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.5.2019, 07:15

Větší je vždycky lepší!

Filmy o tom, jak se objeví velké zvíře, které je nějakým způsobem zmutované nebo upravené (za což pochopitelně může zlý člověk) a vydá se ničit určité civilizované velkoměsto, ty my máme rádi. Jsou to oddechovky, ve kterých neplatí logika a jejichž jediným smyslem je ospravedlnění faktu, že si člověk jednou za čas dopřeje předražený naddimenzovaný popcorn.

Takové snímky se dají točit dvěma způsoby; buď to totálně přestřelíte, necháte například vlky létat a přihodíte k tomu oblíbenou hláškující akční hvězdu (takhle to třeba pojali tvůrci vlastně geniálního kousku Rampage Ničitelé), anebo to vezmete vážně. Godzilla z roku 1998 i ta z roku 2014 bohužel patří do druhé kategorie.

Zatímco u původního kousku (klasickou Japonskou Godzillu z 50. let vynecháváme, protože to je opravdu něco úplně jiného a vystačilo by to na samostatný článek, pozn. red.) s Mathhewem Broderickem a Jeanem Renem ale můžeme vysledovat prvky typické pro popcornovky 90. let, tedy se tomu dá ledacos odpustit, o 16 let mladší reboot žádnou omluvu nemá. Je to prostě jen špatný film.

Nyní se ale držte. 30. května do českých kin vstupuje vzkříšená Godzilla II, tentokrát s podtitulem Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, a to včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku.

Že to zní strašně? Právě naopak! Zní to jako přesně to, co to má být. Velká digitální monstra, s absurdní podobou a ještě absurdnějšími schopnostmi, ve vizuálně vypiplaném kousku budou masit jedno druhé. Za lidskou rasu to bude sledovat Millie Bobby Brown aka Eleven ze Stranger Things, kterou máme rádi.

Máme-li být upřimní, konkrétně Král monster nás ze všech dostupných godzillích velkofilmů láká asi nejvíc. Zda nás potěší, nebo zklame, to zjistíme již brzy.

A tady čtěte o další novince v kinech - kontroverzním life-action Aladinovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články