fb pixel A je to tady! Do kin jde hraný Aladin a nás zajímá, jestli bude Will Smith v roli džina lepší než Robin Williams – G.cz
Vyhledávání

A je to tady! Do kin jde hraný Aladin a nás zajímá, jestli bude Will Smith v roli džina lepší než Robin Williams

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Před několika měsíci se objevily první fotky z další klasické disneyovky, kterou se americký mistr kreslených příběhů pro děti rozhodl převést do tzv live action verze. Po Krásce a zvířeti to padlo na neméně populárního Aladina. Výzva to je především pro Willa Smithe, který se ujal role magického džina. V kresleném originálu tuto postavu skvěle namluvil komik Robin Williams, takže laťka je hodně vysoko.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.5.2019, 10:27

Modrý Willie

Ačkoliv v Česku nejsou Disneyho klasické pohádky tak pevnou součástí vyrůstání jako je tomu v USA, zrovna tenhle příběh asi známe všichni velmi dobře. Chudina se zlatým srdcem Aladin (Mena Massoud) se zamiluje do krásné Jasmíny (Naomi Scott), jenže netuší, že se jedná o sultánovu rebelující dceru. Jak získat princezninu ruku, když jste žebrák? S kouzelnou lampou, která se vám dostane do ruky v podstatě náhodou, to není nic těžkého. Obzvlášť, když z ní vyleze třeskutě vtipný všemocný džin (digitálně zamodřený Will Smith). Jediné co může vaši osudovou lovestory a cestu za štěstím pokazit, je zlovolný čaroděj Jafar (Marwan Kenzari), který chce pro sebe lampu, džina, princeznu, moc a tak nějak vůbec všechno.

Začalo to v roce 2014 Zlobou - Královnou černé magie, příběhu volně inspirovaném pohádkou o Šípkové Růžence s Angelinou Jolie v hlavní roli. Následovala Popelka (2015) a Kniha džunglí (2016). V roce 2017 se v kinech objevila tzv. live action verze animované Disneyho klasiky Kráska a zvíře s Emmou Watson v hlavní roli a byl to hit. Tímm zaoceánský pohádkový gigant definitivně odstartoval dlouhou a amrketignvoě velmi chytře cílenou cestu předělávání svých největších hitů do hrané podoby. Kromě aktuálního Aladina nás v nejbližší době čeká ještě Lví král nebo Mulan, připravují se Pinocchio či Malá mořská víla.

Ano, když chcete přitáhnout současné děti do kina, musíte jim dát víc než zastaralou 2D animaci a hezké písničky. Nicméně, tyto děti nemají peníze. Těmi oplývají jejich rodiče a šance, že je podojíte, se výrazně zvýší, když zahrajete na nostalgickou strunu a nabídnete jim příběh se kterým sami vyrůstali. Kalkul, který je ale zcela přiznaný a ještě nutně nemusí být špatný.

Aktuální příběh z dálného východu slibuje minimálně jednu velkou výzvu. V původní kreslené verzi byl skutečným hlavním hrdinou džin, kterého skvěle namluvil komik Robin Williams. Genieho fóry byly tím, co pohádku povyšovalo nad ostatní Disneyho kousky. Štafetu nyní převzal Will Smith, se kterým je sice taky sranda, ale soudě podle posledních několika projektů, ve kterých se objevil, už ne taková jako dřív. Zvládne tuhle roli? Velké naděje v nás budí fakt, že film režíruje náš oblíbený Guy Ritchie.

Jak to pánové zvládli ukočírovat, to se v českých kinech dozvíme od 23. května. A tady si přečtěte recenzi na film o vrahovi Tedu Bundym, který tento týden rovněž vstupuje do kinosálů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články