Další kůň ve hře o prezidenta? Bartošova kamarádka, alchymistka Holovská, sbírá last minute podpisy

Říká si "mlsná tygřice" - jednak proto, že se narodila v roce Tygra a také kvůli stejnojmennému kulturnímu klubu, který vedla a kde se mimo jiné spřátelila s předsedou Pirátů Ivanem Batošem. Výstřednice Terezie Holovská nyní na poslední chvíli útočí na prezidentskou kandidátku.

Mlsná tygřice vystrkuje drápy

Kdo měl někdy co do činění s Prahou 8, ten ženu extravagantního zjevu Terezii Holovskou dobře zná. Na přelomu milénia tu totiž dělala místostarostku, na kteroužto pozici rezignovala po poprasku kvůli financování akcí pořádaných městskou částí a kvůli nařčení z využívání úředníků k úkonům mimo jejich pracovní náplň. K odstupu ji tehdy vyzval celý klub ODS, což Holovská označila za spiknutí a "boj o koryta".

Jedna politická zkušenost ženě, která se dle svých slov živí jako alchymistka, ale zjevně nestačila. Na poslední chvíli vytáhla do boje o umístění se na seznam prezidentských kandidátů pro rok 2018. Informaci přinesly Lidové noviny.

Vzhledem k tomu, že uzávěrka pro podání kandidátských listin je už 7. listopadu, má Holovská co dělat, a proto se na svou stranu snaží získat poslance, přesněji řečeno poslankyně, u kterých hledá podporu přednostně. Žena ženě přeci nejlíp rozumí, no ne?

Do boje o Hrad se divoženka pustila prý proto, že by mu svědčila pečující ženská ruka. Jestli ono to ale spíš nesouvisí s volebním úspěchem Pirátské strany, jejíž předseda Ivan Bartoš je s Holovskou roky blízký kamarád. Rozhodně s ní zažil nejeden večírek jak v Mlsné tygřici, tak i v jiných pražských podnicích, na což se můžete podívat na videu níže. V minulosti dokonce Bartoš o Holovské jako o možné budoucí prezidentce několikrát mluvil, to bylo ale v dobách, kdy se mu o sněmovních mandátech ještě zřejmě ani nesnilo. Nyní z oficiální podpory diplomaticky vycouval. Lišák!

Pokud se Holovské podaří nalovit potřebných 20 poslaneckých hlasů, doplní aktuálně sedmnáctičlennou skupinku po prezidentské funkci bažících blázínků a stane se v ní druhou kandidátkou ženského pohlaví. Tou první je Jana Yngland Hrušková.

Na zbytek těch, kdo už jsou pro prezidentskou kandidaturu (téměř) jistí, se podívejte tady.


Komentáře