fb pixel Ďáblové s andělskou tváří. Na těchto roztomilých fotografiích najdete ty nejhorší diktátory světa! – G.cz
Vyhledávání

Ďáblové s andělskou tváří. Na těchto roztomilých fotografiích najdete ty nejhorší diktátory světa!

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Přestože v nás nyní vzbuzují nenávist, opovržení a strach, na těchhle snímcích bychom jim dali pětikorunu. Anebo rovnou pusu.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová Aktualizováno 16.3.2019, 14:06

Pod jejich krvavou taktovkou vyhasly životy milionů lidí, kteří překáželi nebo byli nepohodlní jejich režimu. Zatímco jedni umírali na popravištích, v koncentračních táborech nebo někde „u zdi“, druzí je bezmezně milovali a nekriticky podléhali jejich kultu osobnosti.

1. Roztomilý Adolf Hitler

Malý Dolfík se zde pravděpodobně plně soustředí na svůj výtvor, který právě vypustil do plen. O několik desítel let později rozpoutal druhou světovou válku a náš slovník obohatil o pojmy jako genocida, holocaust a porajmos (romská verze židovského šoa).

2. Bystrý Bašár Háfiz al-Asad

Bašár se stal syrským prezidentem po smrti svého otce Háfize Asada. I když je Sýrie formálně republikou, jeho nástupem k moci vznikla Asadovská dynastie. Momentálně zde jako šítský Islamista brutálně potlačuje sunnitská hnutí, což postupně přerostlo do občanské války. Poprvé v roce 2013 a naposledy před pár dny byl jeho režim obviněn vládami členských států OSN z použití mezinárodně zakázaných chemických zbraní.

3. Učenlivý Kim Čŏng-il

Tenhle kdysi roztomilý chlapeček zřídil (samozřejmě až poté, co řádně dorostl a naučil se chytrým býti) v Severní Koreji koncentrační tábory, v nichž den začíná ve čtyři hodiny ráno, vězni musejí vystačit s 200 gramy kukuřičné kaše (předpokládáme, že aspoň na den) a otrocká práce je zde doprovázena nelidským bitím. Za jeho vlády v něm skončily desetitisíce lidí a Severní Korea dodnes není potravinově soběstačná. Kvůli testům jaderných zbraní se tato země nachází v mezinárodní izolaci. Jeho nejmladší a nemanželský synek Kim Čong-un jde slibně v jeho stopách a v lecčems jej dokonce předchází.

4. Hravý Vladimir Vladimirovič Putin

Malý Vovka byl už ve škole pěkné kvítko. Vyhlášeného rváče a chuligána nechtěli za jeho chování ani v sovětském Pionýru. Údajně jej nevychovávali jeho biologičtí rodiče, nýbrž pěstouni, jimiž byli jeho babička a dědeček z matčiny strany. Mnozí o něm mluví jako o jednom z nejnebezpečnějších diktátorů současnosti, který navíc trpí nevypočitatelnou poruchou osobnosti – Aspergerovým syndromem.

5. Sladký Josif Vissarionovič Stalin

Fešný muž z oceli by do kapsy směle strčil ty nejstylovější hipstery z pražské Letné. Husté vlasy a pronikavé temné oči měly na svědomí, že mu k nohám padaly ženy, které následně posílal na popraviště. Zabít nechal své dvě manželky i bezpočet milenek. Gruzínský krutovládce má v souhrnu na svědomí životy více občanů SSSR, než jich bylo zabito během 2. světové války. Odhaduje se, že nechal popravit na 16 milionů lidí!

6. Nápaditý Nicolae Ceaușescu

Právě se díváte do tváře budoucího rumunského diktátora, který navštěvoval spřátelené země, zvyšoval porodnost, inspiroval se budováním „lidského“ socialismu v Severní Koreji, prováděl kulturní revoluci a otevíral obchody napěchované potravinami v době, kdy se v Rumunsku stály fronty na chleba...

7. Usměvavý Pol Pot

Khmérský chlapec jménem Saloth Sar chtěl být sice buddhistickým mnichem, ale náhodou uhnul trochu jiným směrem a stal se z něj jeden z nejhorších diktátorů v dějinách lidstva. Bilance zabíjení se za pouhé čtyři roky jeho krutovlády mezi léty 1975 – 1979 čítá na tři miliony obětí. Vůdce Rudých Khmérů vyhnal národ z měst na venkov, zrušil peníze i obchod a zavedl černý stejnokroj.

Tady máte fotografie, na kterých bychom se s těmito zatracovanými vrahy a tyrany bez rozmyslu pomuchlovali:

A aby toho nebylo málo, tady máte ještě 46 zapomenutých fotografií jednoho nezapomenutelného diktátora.

Podobné články

Doporučujeme

Další články