fb pixel Cyklofašisti, cyklozmrdi a cyklobuzny. Díl třetí. – G.cz
Vyhledávání

Cyklofašisti, cyklozmrdi a cyklobuzny. Díl třetí.

Proč se cyklisté cpou do pěších zón a na chodníky? Protože jsou srabi a bojí se na silnici. Podle zákona je ale kolo dopravní prostředek, který v místech vyhrazených chodcům nemá co dělat. Braňme se!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 30.6.2014, 14:00

První dva díly seriálu si můžete přečíst TADY a TADY. Pojednávají o situaci na pražské náplavce mezi Mánesem a Vyšehradským tunelem. Kdyby se tam cyklisté podívali na značky, věděli by, že jedou místy, kde je jen výjimečně povolena opatrná a pomalá jízda cyklistů. Nic na tom nemění ani dlážděný pruh s piktogramy bicyklů. Ten totiž nemá žádný právní význam – formálně je pruh prostě jen součást chodníku. Nový nájemce náplavky teď chce ve spolupráci s pražskými radními cyklisty z náplavky vystrnadit nahoru na nábřeží. Jako chodci voláme třikrát sláva!  

Vytlačují nás z Prahy

Problém je v tom, že nás chodce cyklistika v Praze šikanuje a vytlačuje z města. Helena Mallotová na Facebooku píše: "S auty a motorkami jsme si nějak vymezili prostor: na chodníku opěšalí, na vozovce motoristi. Kola ale pronikla všude tam, kde se chodec doposud cítil bezpečný. Neřídí se žádnými pravidly, jezdí po stezkách, v parku, po příměstských lesích, všude, bez rámusu, nebezpečně. A alternativní mladí batůžkáři jsou bezohlednější než automobilisti." Jak se někteří cyklisté chovají? Redaktor australské verze motoristického pořadu Top Gear oblékl dres, nasadil si helmu, nasedl do auta a dělal to přesně jako oni. Jezdil po chodníku, na červenou... Přesně tím odhalil otestoval pokrytecký dvojí metr: když tohle můžou dělat cyklisté, proč ne i motoristé? Viz zde:
 

"Neuvěřitelné hovado!"

Moje články vzbudily velký ohlas, a to především u samotných cyklozmrdů. "Pane Brezino, jste neuvěřitelné hovado," píše Robil Tipo. Zřejmě proto, že se na kole jako "neuvěřitelné hovado" chová on sám. Kdyby totiž jezdil slušně, věděl by, že se ho můj článek netýká. "Autor článku je ubožák a duševní naháč," dodává Vojtěch Krtek Vohryzka. Patrně proto, že je ubožák závodící po chodníku. Vojtěcha ani Robila nejspíš rodiče nenaučili, že po chodníku se na kole nejezdí. Naučí je to městská policie? Foťte je a snímky jí posílejte na sekretariatrmp@mppraha.cz, ať Tipovi, Vohryzkovi a dalším závodníkům rozešle pokuty. O mém článku se bouřlivě diskutovalo i na webu Prahou na kole. Pro pořádek proto opakuju: "hejt" nemířil na cyklisty jako celek (sám jsem jeden z nich!), ale jen a pouze na idioty, kteří se neumějí chovat. Právě proto mně překvapilo, že cyklisté jako celek zafungovali jako sekta. Když se bude nějaký chodozmrd motat po značené cyklostezce (kde nemá co dělat) a cyklista se do něj právem obuje, coby chodec budu stát na straně cyklisty. "Chodozmrd" přece porušuje práva cyklistů a jako chodec se ho nepotřebuju zastávat. Tady se ale pumpičkáři semkli do nenávistné skupinky, vztáhli kritiku pár blbů na sebe jako celek a obhajovali jejich kriminální a lidsky dementní chování.  

Autem po cyklostezce

Vrcholem hlouposti byl argument, který v diskusi zazněl hned několikrát. "Na chodníku i na pěší zóně je přece dost místa pro všechny," psali cyklozmrdi opakovaně. "Buďme k sobě tolerantní..." Fajn, buďme tolerantní. Jenže podle téhle bizarní logiky je na značené cyklostezce dost místa nejen pro chodce, ale i pro motorkáře nebo řidiče aut. Chcete se projet na nové mašině Duccati a ulice jsou ucpané? Co si trochu zazávodit po cyklostezce? Nemáte kde parkovat svoje SUV? Na cyklostezce je místa dost. Mapu vhodných míst pro tůrování motorů v Praze najdete TADY. Když chtějí cyklisté toleranci od chodců, jistě ji na oplátku poskytnou motoristům.  

Cyklozmrdi v Ostravě

Blbci na dvou kolech ale neohrožují jen Pražany. Web nekorektni-tv.cz natočil, jak piráti chodníků řádí v Ostravě. První díl děsivého videa:
Druhý:
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články