fb pixel Čtyřicátník Macaulay Culkin: Michael Jackson z něj udělal kmotra svých dětí, jak to měli mezi sebou ale pořád nevíme – G.cz
Vyhledávání

Čtyřicátník Macaulay Culkin: Michael Jackson z něj udělal kmotra svých dětí, jak to měli mezi sebou ale pořád nevíme

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Když v roce 1991 vyšel jedenáctiminutový videoklip Black or White od Michaela Jacksona, zahrál si v něm i tehdy mladý herec Macaulay Culkin, který zrovna slavil globální úspěch s filmem Sám doma. Kdo by to byl řekl, že 26. srpna tato dětská hvězda oslaví již 42. narozeniny.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 21.8.2022, 14:49

Macaulay Culkin slaví 42

Hvězdného Kevina z filmu Sám doma si každé Vánoce připomeneme díky dvěma oblíbeným filmům o nevinném chlapci, který brání dům svých rodičů před zákeřnými zločinci za pomoci důmyslných pastí. Od natočení prvního dílu této rodinné komedie však už uběhlo 32 let a život Macaulay Culkina šel dál. Za natočení druhého dílu Sám doma dostal mladý herec 4 miliony dolarů, za ten první „pouhých“ 100 tisíc.

Raketové slávy tehdy jedenáctiletého Culkina si tehdy všiml i samotný popový král Michael Jackson, jenž byl v té době na vrcholu popularity. Proto si ho pozval do svého nového videoklipu k písni Black or White, o kterém se hovořilo jako o jednom z nejdražších ve své době. Není se čemu divit, když za něj Jackson zaplatil 4 miliony dolarů. Ve videoklipu totiž tvůrci využívali stejné filmové triky, jako byly použity ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování a každá sekunda stála neuvěřitelných 10 tisíc dolarů. Jako bonus se navíc na konci videoklipu objeví Simpsonovi, což vše posune na úplně jiný level. Mladý Culkin ve videoklipu hrál na kytaru a rapoval, a tento videoklip dodnes patří k nejlepším videoklipům v historii popové hudby.

V té době zároveň započalo jejich společné přátelství. To samozřejmě zahrnovalo i pravidelné návštěvy Culkina v Jacksonově nechvalně proslulém lunaparku Neverland. Nutno připomenout, že mezi Jacksonem a Culkinem byl věkový rozdíl 22 let, ale to asi jejich společnému vztahu příliš nebránilo. Mladý herec i po letech v rozhovorech tvrdí, že mezi nimi bylo jen přátelství. Po filmu Sám doma se totiž z Culkina stala hvězda a byl to právě Michael, kdo mu zavolal a podal mu pomocnou ruku. Oba prý spojovala jedna zásadní věc, a to byly špatné vztahy v rodině, a to především s otci.

Vztahy Culkina s otcem byly natolik zlé, že když mu bylo 15 let, rozhodl se své rodiče zažalovat kvůli tomu, že utráceli jeho vydělané peníze. Nakonec se mu podařilo soudní cestou získat 17 milionů dolarů, které měl mladý herec schované u svého účetního. Zatímco Macaulay vydělával rodině miliony dolarů, tak jeho hamižný otec mu nechtěl dávat ani kapesné. Naproti tomu Jackson měl s otcem jiný vztah. Byl totiž již od dětství týrán svým vlastním tátou, což těžce snášel i v dospělosti.

Macaulay Culkin se nakonec stal i kmotrem dětí Michaela Jacksona, a nedávno si dokonce nechal vytetovat na ruku stejné tetování jako zpěvákova dcera Paris. Oba byli společně v kontaktu až do zpěvákovy smrti v roce 2009. Po zveřejnění kontroverzního dokumentárního filmu Leaving Neverland se opět na veřejnosti začalo diskutovat o tom, jestli byl Macaulay Culkin pohlavně zneužíván Michaelem Jacksonem. On tvrdí, že ne, nicméně pravdu se pravděpodobně nikdy nedozvíme.

A co nyní Culkin dělá? V současnosti pracuje jako diskžokej v jednom newyorském klubu. Střídavě žije v New Yorku a v Los Angeles. Rád kouří marihuanu a sleduje wrestling. Naposledy jsme ho mohli vidět v roce 2008 v reklamě pro společnost Google, kde si zahrál svou nejslavnější roli – Kevina McCallistera z filmu Sám doma.

Podobné články

Doporučujeme

Další články