Čtyři svatby, jeden pohřeb a 38 let za mřížemi: Kolik manželek vlastně zabil "nedotknutelný" americký hrdina Drew Paterson? – G.cz
Vyhledávání

Čtyři svatby, jeden pohřeb a 38 let za mřížemi: Kolik manželek vlastně zabil "nedotknutelný" americký hrdina Drew Paterson?

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Okouzlující, poctivý, dekorovaný řadou vyznamenání, prostě správný chlap; tak okolí vždy vnímalo seržanta Drewa Petersona. V soukromí byl ale charismatický muž v uniformě někým úplně jiným. Rozhodně o tom vypovídá fakt, že ho odsoudili ke 38 letům vězení za vraždu jedné z jeho mnoha manželek.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 29.10.2019, 15:21

Ideál s duší démona

Na první pohled je Drew Peterson obrazem dokonalého amerického hrdiny všedního dne. Ještě na střední škole vynikal v přespolním běhu, po maturitě se přihlásil do armády a krátce zkusil studovat i vysokou. Nakonec se ale rozhodl podstoupit plnohodnotný vojenský výcvik a stát se policistou. Začal v roce 1977 úplně od nuly, jako pochůzkář v chicagském okrsku Bolingbrook v Illinois. Rok na to už se dostal do elitní jednotky, která se věnovala potírání obchodu s drogami a o dalších 12 měsíců obdržel ocenění "Policista roku". Touto sérií úspěchů odstartovala třicetiletá kariéra respektovaného a váženého muže zákona.

Tento okouzlující "pravý chlap" byl vzorem nejen pro své kolegy a přátele; velmi dobře mu to fungovalo i se ženami. Právě tato stránka Petersonovy osobnosti je od té profesní výrazně odlišná. Drew Paterson se totiž oženil celkem čtyřikrát.

Jeho první ženou se stala jeho středoškolská láska Carol Brown. Vzali se v roce 1974 a rozvedli se v roce 1980 poté, co mu Carol přišla na četné nevěry. Touto charakterovou vadou se Peterson příliš netajil. Byl prostě sukničkář. Ostatní stinné rysy už tak na odiv nedával, o čemž se přesvědčila jeho další partnerka. Vicki Connolly si vzal dva roky po rozchodu s Carol. Vydrželi spolu deset let, během kterých Drew svou ženu týral a bil a měl jí i vyhrožovat tím, že ji zabije a projde mu to, protože coby policista ví, jak to narafičit jako nehodu. A vskutku...

Osudové ženy

Vicki snášela manžela tyrana jen do té doby, než zjistila, že tak napůl žije s úplně jinou ženou jménem Kathleen Savio. Podala žádost o rozvod a když se vše vyřídilo, Drew a Savio začali chystat veselku, ke které došlo v roce 1992, dva měsíce poté, co Peterson a Connolly podepsali poslední papíry. Následovalo desetileté manželství, které kromě dvou synů přineslo i 18 policejních výjezdů na základě telefonátů o domácím násilí. Kathleen se s Drewem sice rozvedla v roce 2003, ani pak ale problémy nepřestaly. Exmanžel si "půjčoval" ratolesti mimo předem domluvený plán a k matce je vozil prostě podle toho, jak se mu zachtělo. A pak přišel 1. březen 2004.

Právě ten den našli Kathleen Savio mrtvou v prázdné vaně u ní doma. Vyšetřovatelé případ poměrně rychle uzavřeli jako nešťastnou náhodou - žena se prostě bouchla při koupeli do hlavy, ztratila vědomí a utopila se. Peterson pro svou bývalou mnoho netruchlil. Ostatně, tou dobou byl už zase ženatý s dívkou číslo čtyři. Volba tehdy devětačtyřicetiletého muže padla na devatenáctiletou studentku na zdravotní sestru Stacy Ann Cales. Po svatbě obětavá dívka adoptovala manželovi děti z předchozího manželství a porodila mu dva další vlastní potomky. 28. října 2007 ale Stacy záhadně zmizela. Nechala všechno ležet a prostě se vypařila.

Drew Peterson od začátku tvrdošíjně tvrdil, že ho mladší žena opustila kvůli jinému. To se ale nezdálo jejím blízkým a rodině. Případu ztracené (a dodnes nenalezené) Stacy se dostalo mnoho mediální pozornosti, obzvlášť poté, že Petersonův dlouholetý přítel Rick Mims prodal bulváru příběh o tom, že Petersonovi pomohl přepravit tři velké modré sudy. Nádoby, do kterých by se klidně vešly lidské ostatky, byly nalezeny u Petersona v garáži, jen jejich počet neseděl; byly jen dva. Kam se poděl třetí, to policista, tehdy už v dobrovolném důchodu, nedokázal vysvětlit.

Drewu Petersonovi dělal mediální zájem dobře, a tak ho přiživoval, Ochotně vystoupil v několika talk show a v roce 2008 jeho osobní mluvčí Glenn Selig sdělil novinám, že muž je opět, už popáté, zasnouben, tentokrát s Christinou Raines. Ta na začátku roku 2009 Petersona na naléhání vlastní rodiny opustila. A dobře udělal - jen o několik měsíců později totiž přišla bomba. Paterson byl zatčen za vraždu své třetí manželky Kathleen. Vyšetřování a soudní proces se táhli další dva roky, nakonec ale verdikt padl - 38 let za mřížemi za vraždu prvního stupně. Největší důkaz přinesla druhá pitva Savio, která odhalila, že žena měla po těle řadu modřin a škrábanců a velkou ránu na hlavě, tím pádem se pravděpodobně utopila až po té, co se s někým prala v sebeobraně a ten někdo to chtěl narafičit jako nehodu...

Peterson dodnes sedí, protože mu v roce 2015 přidali dalších 40 let za plánování vraždy žalobce Jamese Glasgowa, který figuroval v jeho případu. Pokud vás zajímá víc, pusťte si dnes na Nova Cinema ve 22:05 hraný televizní snímek Drew Peterson: Nedotknutelný, který Petersonův příběh vypráví. Hlavního, no, v tomto případě spíše padoucha hraje Rob Lowe, jeho čtvrtou ženu Stacy Kaley Cuoco, kterou znáte z Teorie velkého třesku.

A tady si přečtěte recenzi na film o Tedu Bundym, okouzlujícím sériovém vrahovi, kterého svého času milovala celá Amerika.

Podobné články

Doporučujeme

Další články