fb pixel Čtyři důvody, proč si pořídit nový Range Rover Velar – G.cz
Vyhledávání

Čtyři důvody, proč si pořídit nový Range Rover Velar

Range Rover Velar

Někomu může stačit, že je to nádherné auto, někomu, že je plné nových technologií, někomu, že se neztratí ani v pořádném terénu. Tisíc lidí, tisíc chutí! Pravdou ovšem je, že nový Range Rover Velar je skvělé auto. Proč by vás měl zajímat?

Lukáš Novák
Lukáš Novák 3.12.2017, 16:02

1. Rodokmen

Nový Velar je čtvrtým členem luxusní party britské automobilky Land Rover, na jejímž pomyslném trůnu byste našli model Range Rover. O třídu menší je Range Rover Sport, nejmenší pak je model Evoque. A právě mezi Evoquem a Sportem se našla skulina přesně pro nový Velar. Jeho jméno automobilka zvolila podle prototypu prvního Range Roveru z roku 1969 a je odvozeno od latinského slova „velum”, což v překladu znamená záclona či závoj.

2. Luxus

Jako každý Range Rover vás také Velar ohromí luxusem na palubě. Máme na mysli hlavně prvotřídní materiály, zbrusu nový koncept ovládání palubního systému se dvěma elegantními dotykovými obrazovkami a také spoustu místa pro celou posádku. Ještě aby ne, když délka novinky je úctyhodných 4,8 metru a šířka nezanedbatelných 2,15 metru.

3. Design

Designéři se při vývoji nového Velaru inspirovali konceptem minimalismu a je to poznat. Zvenku na novince nenajdete jedinou zbytečnou kudrlinku. Všechny hrany jsou rovné a jasné, všechny plochy mají svůj smysl. Dokonce došli tak daleko, že si dali práci se speciálními klikami dveří, které jsou zapuštěné do karoserie, z níž se vysunou po odemknutí vozu. Stejný minimalismus pak najdete také uvnitř Velaru. Tlačítka jsou redukována na minimum, všude obří a přehledné displeje, vše dotykové.

4. Výkon

Na silnici i v terénu pak Range Rover Velar sebejistě ukazuje, že je právoplatným členem rodiny. Jak s benzinovým, tak naftovým třílitrovým šestiválcem je mimořádně kultivovaný, přitom výkonný a na svou velikost i poměrně zábavný. V terénu si pak můžete troufnout, prakticky na cokoli si vzpomenete včetně monstrózních bočních náklonů, křížení náprav, horských výjezdů po sjezdovkách či brodění až do hloubky 65 cm. Na váš řidičský um při tom samozřejmě dohlíží celá řada elektronických pomocníků.

A TADY si přečtěte, jak si vybrat správné lyže.

Podobné články

Doporučujeme

Další články