fb pixel Cronenbergův největší propadák stál Jennifer Jason Leigh roli v Eyes Wide Shut: 10 zajímavostí o sci-fi eXistenZ – G.cz
Vyhledávání

Cronenbergův největší propadák stál Jennifer Jason Leigh roli v Eyes Wide Shut: 10 zajímavostí o sci-fi eXistenZ

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

David Cronenberg patří k velmi osobitým režisérům. Jeho filmy buď milujete, nebo vůbec nechápete, co byste na nich měli milovat. Ideálním příkladem je jeho čerstvě dvacetileté sci-fi eXistenZ...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 23.4.2019, 10:40

Kultovní propadák

Kritikům se to moc nelíbilo. Divákům se to moc nelíbilo. Na svůj patnáctimilionový rozpočet si to nevydělalo ani z pětiny. Přesto je eXistenZ z roku 1999 v jistých kruzích považováno za kultovní sci-fi. Těmi kruhy jsou fanoušci režiséra Davida Cronenberga, který natočil jedny z nejpodivnějších a nejrozporuplnějších snímků v historii kinematografie.

V tomto konkrétním snímků jde o eXistenZ, speciální program navržený jednou z nejlepších programátorek světa, Allegrou Geller, kterou hraje Jennifer Jason Leigh. Tu práce s Cronebergem stála roli v jiném slavném snímku - v době, kdy pracovala na eXistenZ, měla totiž s Kubrickem přetočit svoje scény v Eyes Wide Shut. A protože už neměla čas, Kubrick ji komplet přeobsadil.

Další zajímavosti o vědecko-fantastickém filozofování o lidském život a paralelních realitách se dozvíte v galerii tady:

A tady je 12 zajíamvostí o Kill Bill 2.

Podobné články

Doporučujeme

Další články