21 dalších vlastnoručně vykouzlených vánočních dekorací, které jen tak někdo nemá

Obrázek uživatele Elsa K.
10.11.2014, 14:11
A ještě "do druhý nohy". Klasické ozdoby začínají útočit z útrob supermarketů. Tyhle v nich rozhodně neseženete. O to jsou krásnější a vzácnější. Vánoce už pozvolna klepou na stěny. Obchoďáky se plní vánočními dekoracemi, které nemají duši. Chcete sterilní „klasické“ Vánoce? Nebo si je radši vymazlíte podle svých představ? Nechte se inspirovat!  

1. Mazlíčci

jennwa-blogspot-com jennwa.blogspot.com jenn Ze solné hmoty (hrnek soli, 2 šálky hladké mouky, 3/4 hrnku až jeden hrnek vody) vyválejte plát, vykrojte kolečka a nechte do nich otisknout packu svého pejska, kočičky nebo klidně mrňouse. Budete mít krásné ozdoby a do budoucna vzpomínku. Výslednou ozdobu můžete nechat buďto uschnout přímo na vzduchu nebo vysušit v troubě.  

2. Korálky

etsy-com etsy.com wunderschoen-gemacht-blogspot-com wunderschoen.gemacht.blogspot.com Drátek (tenký i silnější), pestrobarevné korálky a trocha trpělivosti. Nic víc nepotřebujete. Tyhle korálkové dekorace rozsvítí každý interiér a skvěle se budou vyjímat i na stromku.  

3. Třpytivé těstoviny

thegoldjellybean-com thegoldjellybean.com Lepidlo, třpytky, provázek a těstovinové mašličky. Tohle úplně v pohodě zvládnou i děti. Pokud nechcete třpytivé, můžete mašličky natřít třeba na bílo, ideálně akrylovou barvou, ale postačí i tempery.  

4. Velká nádhera

mydesertcottage-com mydesertcottage.com mydesert Možná máte pocit, že něco podobného byste nikdy v životě nezvládli(i když spíše tvrdé y, protože výroba vánočních ozdob bývá dámskou doménou). Nepropadejte panice. Zas tak složité to není. Podrobný návod naleznete ZDE.   

5. Voňavé Vánoce

sjarmerendejul-blogspot-com sjarmerendejul.blogspot.com e Facebooková stránka Inspirace vánoční pomeranče pinterest.com Vůně pomerančů k Vánocům neodmyslitelně patří. Když k ní připočteme pozitivní oranžovou barvu, máme jeden z nejlepších materiálů na tvoření.  

6. Podzimně-zimní věnec

věnec pinterest.com Přírodniny jsou prostě skvělý materiál pro všechny tvořivé duše. Ořechy, šišky, hvězdičky badyánu... Pár perliček věnci přidá šmrnc.  

7. Podle vašich not

benjaminalyssa-com benjaminalyssa.com talesfromanoccottage-blogspot-com talesfromanoccottage.blogspot.com thethriftress-com thethriftress.com Vánoce budou takové, jaké si je uděláte. Noty působí něžně a jemně. Ale na stromečku se rozhodně neztratí.  

8. Slaměná vdova

marthastewart-com1 marthastewart.com martha2 Pokud vám přítel na chvíli odjede, máte ideální příležitost pustit se do tvoření. Slaměné ozdůbky vypadají samostatně hezky, ale pokud je pomocí kolíčků přichytíte na kulatý rám vedle sebe, budete mile překvapena. Půjdou navíc sundat a opětovně samostatně použít. Jde to ale samozřejmě i bez kolíčků.  

9. Knoflíkáři

dishfunctionaldesigns-blogspot-fi dishfunctionaldesigns.blogspot.fi Švadlenkám se určitě válí doma spousta přebytečných knoflíků. A nikde není psáno, že hvězda musí být laděna jen do jedné barvy.  

10. Klackovitá

driftwooddreamin-co-uk driftwooddreamin.co.uk V přírodě se pro změnu povaluje spousta zajímavě tvarovaných klacků. Stačí je jen sebrat, slepit a nabarvit. Nebo taky ne.  

11. Sněhulák

bhg-com bhg.com Vy dodáte knoflíky, špendlíky, špulku s nití a stužky a partner 3 klubíčka. A netypický sněhulák je na světě.  

12. Mléčná hvězda

kiflieslevendula-blogspot-com-es kiflieslevendula.blogspot.com.es Nevyhazujte kartonovou krabici od mléka. Udělejte si z ní hvězdu na stěnu. Stačí párkrát šmiknout.  

13. Křehké, krásné, jednoduché

marthastewart-com marthastewart.com Budete potřebovat provázek nebo vlnu, balónek a lepidlo. Případně třpytky dle libosti. Balónek částečně nafouknete, aby měl podobu koule, omotáte provázkem, zafixujete lepidlem (potřete vydatnou vrstvou lepidla (můžete ho smíchat s trochou vody), necháte uschnout a balónek jednoduše vyfouknete.  

14. Zimní městečko

rebeccasdiy-blogspot-se rebeccasdiy.blogspot.se Projevte svůj výtvarný talent. Zapojte i děti. Jako podložka vám skvěle poslouží obal od taveného sýru, na který můžete spodní okraj papírového městečka přilepit. Dovnitř patří čajová svíčka.  

15. Papírový les

midwesternsewinggirl-blogspot-com midwesternsewinggirl.blogspot.com K výrobě této jednoduché závěsné dekorace taky přizvěte děti. Stromečky si můžete různě vybarvit, polepit korálky, flitry... Fantazii se meze rozhodně nekladou.  

16. Děraví panáčci

donnahay-com-au donnahay.com Až budete péct perníčky, nedělejte do nich jen jednu dírku (pokud jste zvyklí je věšet na stromeček). Zkuste rovnou dvě vedle sebe - bude z nich parádní řetěz. Nemusíte se samozřejmě omezovat jen na panáčky.  

17. Nebožák

elsiemarley-com elsiemarley.com Pokud si rozumíte s jehlou a nití, bude pro vás hračka ušít tohoto okousaného plstěného nešťastníka. Garantujeme vám, že vás při každém pohledu na něj rozesměje. A nejen vás, ale i všechny návštěvy.  

18. Něžné krajky

craftsbyamanda-com craftsbyamanda.com Krajky připomínají sněhové vločky. Interiéru dodají lehounce rustikální nádech. Stačí je nalepit na sklenici, do které vložíte svíčku.  

19. Krajkové objetí

dishfunctionaldesigns-blogspot-fi2-krajky-balonek-lepidlo dishfunctionaldesigns.blogspot.fi Svíčku můžete naaranžovat i přímo do mističky vytvořené z krajkových deček. Použijte balónek a lepidlo. V moment, kdy zaschne, balónek vyfoukněte.  

20. Kdo je nejkrásnější?

buzzfeed-com2 buzzfeed.com Zrcadlo olemované světýlky vyčaruje kouzelnou vánoční atmosféru.  

21. Provoněný byt

provonět Facebooková stránka Inspirace vánoční Citrusy, koření, větvičky - prostě všechno, co voní krásně vánočně, zavřete na několik dní do sklenice s vodou. Pak odvíčkujte, na hladinu položte plovoucí svíčku a užívejte si, jak vám krásně provoní byt. Navíc i hezky vypadá.   Dalších 19 krásných a vlastnoručně vyrobených vánočních ozdob najdete ZDE.

Komentáře

Doporučeno pro vás