Co takhle pohádku? Česká novinka Hodinářův učeň sází na herce z Dejvického divadla – G.cz
Vyhledávání

Co takhle pohádku? Česká novinka Hodinářův učeň sází na herce z Dejvického divadla

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

To jsou pořád marvelovky, akční trháky, horory, brutální Tarantino... Ale na co má člověk takhle při půlce léta vzít děti, neteře, synovce, mladší sourozence? Nová česko-slovenská pohádka Hodinářův učeň se zdá být průměrným, dostatečným řešením.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.8.2019, 13:34

Tři sudičky po našem

Pohádky nejsou jen vánoční záležitostí. Režisérka Jitka Rudolfová zase jednou spojila síly se svou oblíbenou herečkou Janou Plodkovou a rozhodla se natočit snímek žánru, který pro ni není typický - a to právě pohádku. Jako pojistku kvality přizvala i pár herců z Dejvického divadla v čele s víc než funkčním dual kombem Plesl - Neužil. Zápletka je následující! Nad kolébkou novorozeného Urbana (fešácký Michal Balcar) stojí tři sudičky: dva dobří duchové osudu (právě Plesl a Neužil) mluví o bohatství a lásce, zlá sudička (Plodková) o chudobě a nekonečných strastech. Čí sudba bude silnější?

Z Urbana se brzy stává sirotek, kterého se ujme lakotný mistr hodinář (Viktor Preiss) a vezme ho do učení. Když Urban dospěje, zamilují se do sebe s hodinářovou dcerou Laurou (Dana Droppová) a svatba je na spadnutí. Mistr proto pošle svého učně do světa s úkolem hledat bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Nikdo neví, jestli hodinky vůbec existují, ale pokud je Urban nepřinese, Laura se jeho ženou nikdy nestane. Hodinářův učeň se tedy vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, umem a dobrým srdcem. Láska k milované dívce ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky; dvě pomáhají a jedna škodí.

Kromě výše uvedených herců se v nové pohádce objeví také Miroslav Krobot nebo Pavlína Štorková. Za okny to vypadá, že podzim se pomalu, ale jistě blíží. Pokud máte ve svém okolí nějaké děti, tohle by mohl ideální způsob, jak je na chvíli zabavit, rozveselit a zamaskovat chmury, že škola volá. Herecký um Dejvičáků a atraktivní cirkusácké kulisy slibují příjemnou, nicméně zřejmě ne přelomovou podívanou.

My si samozřejmě uvědomujeme, že reálně je premiérou týdne Tarantinova novinka Tenkrát v Hollywoodu, ale protože v rámci rubriky Páteční recenze se chystáme právě tento snímek zhodnotit, chceme vás chvíli napínat!

Mezitím si přečtěte jinou recenzi, a to tu na horor pro teenagery - Noční můry z temnot.

Podobné články

Doporučujeme

Další články