fb pixel Co mají společného Kanye West, Blue a Kelly Family? Točili videoklip v Praze – G.cz
Vyhledávání

Co mají společného Kanye West, Blue a Kelly Family? Točili videoklip v Praze

Co spolu mají společného světoví hudební interpreti, jako jsou Kanye West, Kelly Family, Linkin Park, R.E.M., Rihanna nebo Pearl Jam? Všichni natáčeli svoje videoklipy v Česku! I když to možná ani netušíte, tak desítky videoklipů od světových hvězd byly natočeny právě u nás. A to především díky Praze, která kapelám nabízí neobvyklá místa s nezaměnitelnou atmosférou.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 17.7.2023, 12:30

Hudební legendy v Česku

Česká republika je dlouhodobě cílem filmových režisérů, kteří zde točí hollywoodské bijáky. Jak jsme na tom ale s hudebními videoklipy? Položili jsme si samozřejmě stejnou otázku a následně trochu zapátrali, které pěvecké hvězdy v naší zemi zfilmovaly svá hudební díla. Výběr interpretů vás pravděpodobně víc než překvapí.

Linkin Park - Numb

Deska Meteora obsahovala spoustu hitů. Jedním z nich je samozřejmě i Numb, který následně vznikl díky hudebnímu projektu MTV i v remixu s rapperem Jay-Z a jeho písní Encore. V klipu samozřejmě poznáte Karlův most, katedrálu svatého Víta i Gymnázium Jana Keplera.

Kanye West - Diamonds from Sierra Leone

Videoklip Diamonds from Sierra Leone z roku 2005 byl natáčen na Staroměstském náměstí a na Karlově mostě. Kanye West tehdy s tímto videoklipem zabodoval.

Blur - To the End

I legendární britská popová kapela Blur natočila videoklip v Česku, a to konkrétně v roce 1994. Natáčelo se v Národním muzeu v Praze a v zámecké zahradě v Libochovicích.

INXS - Never Tear us Apart

Rozhodně nejlepší reklamu staré Praze udělali australští INXS tímto videoklipem. Videoklip pochází z roku 1988 a uvidíte v něm v podstatě všechny turistické části našeho hlavního města. Doporučujeme.

INXS - Guns in The Sky

Australští rockeři INXS natočili v Obecním domě v Praze i tento videoklip, který pochází z konce 80. let minulého století.

Blue - Breathe Easy

Ploužáková RnB kapela Blue natočila jeden ze svých procítěných videoklipů v Praze. Chlapci se procházeli po Hlavním nádraží a Hlubočepech a očividně to mělo úspěch.

Dolores O`Riordan - Ordinary Day

Zpěvačka z kapely Cranberries se procházela po Malé Straně a Starém Městě a výsledkem je její klasika. Je vidět, že Praha u pěveckých celebrit vždycky válela.

Faithless - Why Go? feat. Estelle

Britská elektronická legenda ve spolupráci se zpěvačkou Estelle natočila klip, ve kterém se objevují záběry i z Václavského náměstí.

Gwen Stefani - Early Winter

Hvězda z kapely No Doubt natočila klip střídavě v Praze, Budapešti a Miláně. V Praze se natáčelo primárně v metru a na Starém Městě.

R.E.M. - E-Bow The Letter

Každý ví, že zpěvák z kapely R.E.M. byl jeden z prvních amerických muzikantů, který po sametové revoluci navštívil Českou republiku. Co se týče tohoto videoklipu, tak se točil primárně v centru Prahy. Spoustu lokalit určitě poznáte.

K dalším interpretům, kteří si Českou republiku k natáčení videoklipů oblíbili, patří například oblíbená popová zpěvačka Rihanna, Simply Red nebo Pearl Jam.

Podobné články

Doporučujeme

Další články