fb pixel Co je to OnlyFans a jak ho Disney hvězdička rozbila aneb proč budou teď nahý holky levnější – G.cz
Vyhledávání

Co je to OnlyFans a jak ho Disney hvězdička rozbila aneb proč budou teď nahý holky levnější

Zdroj: G.cz

Platforma OnlyFans, na které mohou všemožní tvůrci prodávat svůj obsah fanouškům, v drtivé většině případu slouží k prodávání nahých fotek. Celkem milý byznys model letos dorazil ve do Česka ve velkém a v zahraničí už po něm pokukují celebrity. A ty ho taky rozbily. Takže odteď musí vaše holka prodávat svoje nahé fotky o trochu levněji.

Jan Studnička
Jan Studnička 3.9.2020, 08:53

No a co to je?

OK, takže nejdřív velice rychle základy. S rozmachem internetových tvůrců se vyrojily i způsoby, jak je podporovat, aby nezkrachovali. Kromě třeba obligátního Patreonu, který je například extrémně populární mezi fotografy, filmaři a youtubery, je tu například ještě OnlyFans, který si ale velice rychle vypěstoval… nestydatou příchuť. Obecně platí, že drtivá většina tvůrců, kteří na OnlyFans prodávají svou tvorbu, jsou slečny, které prodávají lechtivý obsah… se sebou v hlavní roli. Případně se sebou a kamarádkou. Sebou, kamarádkou a mrkví. Možností je nepřeberně.

A když říkáme nepřeberně, myslíme doslova nepřeberně. Můžete se přihlásit k měsíčnímu odběru za stálou taxu, ale i ta má různé tarify. Třeba za dvacet dolarů měsíčně budete mít přístup k fotkám, kde je holka v negližé, za čtyřicet dolarů měsíčně máte přístup k nahotinám a za šedesát pak k hardcore akci. Například. Ale celkově teď existuje nějakých 750 000 tvůrců/holek a každá má svá specifika. Když má OnlyFans pornohvězda, můžete čekat, že hardcore akce bude levnější než u osmnáctileté instamodelky z Přelouče. Hm, většinou.

Může vám to přijít jako nesmysl, já osobně třeba razím politiku, že placené nudes nejsou nudes, ale nezapomeňte, že každé zboží má svého kupce a za nějaký typ obsahu na OnlyFans platí přes šedesát milionů lidí. Není to nějaká pofiderní okrajová záležitost. Navíc, většina holek se stejně fotí v plavkách a spodním prádle na sociální sítě, neexistuje důvod, proč za to netrhnout nějaký ten peníz. Navíc pokud chcete jenom vidět nějakou holku nahou, abyste zjistili, jestli má nějakou zvláštní kérku nebo něco… měsíční subscribe je levnější než večeře v restauraci.

Asi si říkáte: “To zní vlastně super, tak kde je problém?” A tady do našeho příběhu vstupuje slečna jménem Bella Thorne.

Kdybys radši fetovala

Pokud nejste extrémní fandové amerických béčkových celebrit, nejspíš je vám její jméno pouze velice vzdáleně povědomé. Thorne je bývalou Disney hvězdičkou, ale nenaučila se tak dobře zpívat jako Miley Cyrus, ani tak epicky kalit jako Lindsay Lohan, takže po tom, co ji Mickey Mouse propustil z otroctví, nikde se pořádně nechytila. Udělala pár béčkových filmů a jeden celkem povedený comedyhoror pro Netflix. V dnešní době nicméně stačí, když vám to klapne jednou a nahrabete si necelých čtyřiadvacet milionů followerů na instagramu. A jste za vodou.

Takže když koncem srpna Bella oznámila, že si zakládá OnlyFans, bambiliony chlapů si cáklo do textilu. A ani to moc nepřeháníme, první den na platformě OnlyFans vydělala slečna Thorne jeden milion dolarů na subsriberech a během týdne další milion. Zlomila rekord platformy a pochopitelně zanechala v ústech ostatních tvůrců značnou pachuť, zvlášť proto, že ten den se už třikrát natáčeli u orálních sexu, aby jim to hodilo upocených pár tisíc dolarů měsíčně.

Úspěch by nicméně Belle nikdo nezazlíval, hlavní problém přišel s “klamavou reklamou”. Na OnlyFans totiž kromě měsíčního předplatného a dýšek můžete ještě platit za pay-per-view obsah, tedy zaplatíš-uvidíš. Tenhle typ obsahu bývá většinou nejodvážnější, řekněme, může být taky vysoce personální. Třeba česká OF girl Leri se přiznala v rozhovoru pro Refresher, že střelila fotku použitého tamponu za sto dolarů. … Jsem přece říkal, že možností je nepřeberně.

Bella Thorne takhle prodala hromadě nadržených frajerů fotku, která měla být nahá, ale je na ní ve spodním prádle. Což… by jednoho rozladilo i kdyby vám to udělala vaše holka, natož když za tu fotku zaplatíte dvě stě dolarů, tolik si za ni totiž Bella řekla. A spousta těch nadržených a zhrzených frajerů si stěžovala přímo platformě OnlyFans.

Jenže! Místo toho, aby platforma potrestala Bellu, rozhodla se radši, že nastaví vrchní nejvyšší možnou částku, kterou může tvůrce požadovat po svých zákaznících. A stanovili ji právě na sto dolarů. A věřte tomu nebo ne, ale pro spoustu holek na platformě je tohle rozhodnutí v podstatě likvidační.

Víš co, Bello? Jdi do-

V určitých částech světa, kde je pořád karanténa v plném proudu, je pro spoustu dívek jejich OnlyFans jediným příjmem. Dělají to rády, jsou v tom dobré, mají sta tisíce spokojených zákazníků a investovaly do toho tisíce. Pokud ale mají model nastavený tak, že za pět set dolarů vám dodají vysoce specifický obsah, budou na kameru masturbovat, zatímco budou předčítat vaše básně a rtěnkou psát vaše jméno na zrcadlo… třeba, celý jejich byznysmodel se hroutí, že. Nehledě na to, že podobně jako u servírek, i na OnlyFans dělají velká dýška značnou část výdělku. Dýška často dalece přesahující novou stodolarovou hodnotu. Pro BBC například spočítala běloruská cosplayerka, že ve chvíli, kdy vejde nové pravidlo v platnost, přijde o tři tisíce dolarů měsíčně. A to je dost.

Jediný, koho z nové OnlyFans politiky bolí hlava snad ještě víc než samotné tvůrce, jsou mladí konzervativci, kteří sice nenávidí, když mohou dívky nakládat se svým tělem podle sebe, ale ještě víc je drásá omezování volného trhu, takže těm pravděpodobně brzy bouchnou hlavy.

OnlyFans už vydal prohlášení, že tenhle tah nemá se slečnou Thorne nic společného a chtěli to beztak udělat už dlouho. Bella samotná se pak nejdřív bránila tím, že je na OnlyFans hlavně proto, že rešeršuje roli na film, který má dělat s režisérem Seanem Bakerem, a který má právě odstranit stigma, které společnost na OF girls dosadila. Sean Baker nicméně podle BBC o žádném takovém projektu neví.

Aby celou situaci ještě dorazila, vyjádřila se Bella Thorne na sockách s tím, ať se ostatní holky nebojí, že ona jako dojde do kanclu OnlyFans a nějak to s nima “za nás za všechny” probere. Takže samozřejmě ještě schytala bídu od všech za to, že má dojem, že může mluvit za celou komunitu.

Co teď?

OnlyFans pravděpodobně dřív nebo později couvne, případně ke svému novému pravidlu přidá nějaký lukrativní model “super subscribe” nebo tak něco. Ostatně, jejich obchodní model je takový, že si berou dvacet procent z každé transakce, v jejich zájmu je tedy to, aby přes platformu tekly velké peníze. Jinak se jim může stát, že se holky vrátí k prodeji přes Instagram a PayPal.

Za nás je daleko zajímavější vlna podpory, která se pro holky zvedla na sítích a vlna nenávisti k Belle Thorne. Vypadá to, že OnlyFans a podobné platformy jsou dnes minimálně mezi mileniály vnímány jako norma, a že druhá neviditelná sexuální revoluce, kterou načaly camgirls, prorazit Tinder a dodělat právě OnlyFans, je dokonána. Tažena z velké části feminismem je dneska krajina lidské sexualita změněna k nepoznání…

Ale o tom asi až příště.

Podobné články

Doporučujeme

Další články