fb pixel Člověk vleze všude, na vrchol světa i do nejzapadlejších koutů pralesa! Koukněte s námi na největší dobrodruhy historie – G.cz
Vyhledávání

Člověk vleze všude, na vrchol světa i do nejzapadlejších koutů pralesa! Koukněte s námi na největší dobrodruhy historie

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

V historii se objevovali lidé, kteří byli ochotní trpět a umírat při cestě za poznáním. A velice často na doslovné cestě za poznáním. Viktoriánští objevitelé umírali na neznámé nemoci, portugalští mořeplavci umírali s otrávenými šípy v hrudnících a astronauté se nechávali tlačit absurdním přetížením do sedadel.

Jan Studnička
Jan Studnička 7.6.2020, 11:20

Do neznáma

Lidstvo vleze všude. A obzvlášť bílí muži mají nejradši, když mohou vlézt někam, kde už někdo dávno byl a pak tvrdit, že to objevili. Není ale nesprávně říct, že objevili něco pro západní civilizaci, že pro Evropu našli tohle nebo tohle. Většinu hlavně proto, aby do toho mohli zapíchnout vlajku a ukrást všechny historické artefakty... ale stejně!

Řada z těch nejslavnějších objevitelů byla hnána čistou touhou za poznáním, věděním a informacemi. Chtěli vědět, jak věci fungují, jak lidé žijí jinde, jestli v tom nekonečném oceánu jsou další lidé. A za to bychom je pranýřovat nemuseli, možná spíš naopak. Určitě toho mají na triku i dost pozitivního a přínosného. Podívejte se s námi na ty největší a nejslavnější objevitele, případně si připomeňme ty největší a nejslavnější expedice, které často změnily celý chod dějin.

Tak co, nedostali jste chuť také se někam vypravit a něco objevit? A nenechte se klamat – určitě je toho neprobádaného dost. Pravda, už nám nestačí zeměkoule a začali jsme dobývat vesmír. Poslední dobou se to docela daří Američanům, kteří před pár lety zdárně vypravili z Floridy do kosmu první soukromou vesmírnou loď SpaceX. Jedná se o společný projekt vizionáře Elona Muska a NASA. Američanům se tak po skoro deseti letech konečně podařilo vyslat do vesmíru americký raketoplán s americkou posádkou a z amerického území.

I tohle byla určitě výprava do neznáma. A je to určitě další velký krok pro lidstvo, jak kdysi řekl Neil Armstrong, když vystoupil jako první člověk na povrch Měsíce. Jo, a to byl také Američan.

Podobné články

Doporučujeme

Další články