fb pixel Cítíte se unavení a bez energie? Tohle je 5 důvodů, proč tomu tak je! – G.cz
Vyhledávání

Cítíte se unavení a bez energie? Tohle je 5 důvodů, proč tomu tak je!

Jen co vejdete do práce, cítíte se bez energie a šíleně unavení? Celý den se najednou ponoří do šedých barev a vy odpočítáváte minuty, kdy budete moc odejít? Pak je asi na čase práci změnit. Máme pro vás ovšem pár důvodů, které vám ujasní, proč můžete být přes den bez energie.

Kristýna Jakubcová 24.9.2016, 09:31

Přestože jste celou noc spali, potřebovali byste ještě pár hodin spánku. Důvodů, proč jste unavení a bez energie, je hned několik. My pro vás máme 5 tipů ohledně toho, co možná děláte špatně. Napravte své zlozvyky a uvidíte, že se budete cítit mnohem líp.

1. Naučte se říkat ne

Naučte se lidi a jejich úkoly odmítat. Nejenže budete jinak stále vyčerpaní z toho nekonečného plnění úkolů, ale dostáváte se i do psychického stresu. Pochopte, že se nerozdvojíte, a tak nemůžete zvládnout pomoct všem.

2. Snídejte

Jak má tělo začít fungovat, když mu neposkytnete palivo? Základem energie, dobré nálady a pocitu odpočatosti je nasnídat se. Vaše tělo tak bude mít z čeho fungovat a vy se nebudete cítit unavení.

3. Odpusťte si smažené a nezdravé jídlo

Přijímejte jen kvalitní potraviny, bohaté na vitaminy. Pokud si několikrát za den dopřejete nezdravé jídlo, nemůžete se divit, že se cítíte vyčerpaní a bez energie. Vynechejte tedy jídla z fast foodu, sladkosti i slané pochutiny.

4. Před spaním žádný alkohol

Je sice pravda, že ovínění usneme rozhodně rychleji, ovšem našemu tělu to moc neprospívá. Jelikož náš metabolismus pracuje na plné obrátky a snaží se dostat alkohol z těla, čas na relaxaci tu už není. Proto si tu večerní skleničku odpusťte a uvidíte, jak ráno vyskočíte z postele.

5. Fungujte v pořádku

Jak vypadá vaše pracoviště? Máte na stole nepořádek a chaos? Možná si říkáte, co má úklid společného s únavou, ovšem je dokázané, že lidé, kteří mají svůj pracovní stůl uklizený, jsou méně unavení. Proto si své pracoviště uspořádejte a udělejte z něj příjemné prostředí.

A na závěr se podívejte na 13 běžných činností a situací, při kterých prokazatelně hloupneme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články