Číňani mají zájem o koupi TV Nova: jak by vysílání vypadalo pod asijskou taktovkou?

Čínská energetická a investiční skupina CEFC má podle agentury Reuters v plánu odkoupit od americké mediální firmy Time Warner její podíl ve společnosti Central European Media Enterprises, která má v Česku pod palcem TV Nova a její sesterské kanály. To je super, ne? Tahle země rozhodně potřebuje víc čínského vlivu. Zamysleli jsme se nad tím, jak by se pod asijským vedením vysílání Novy asi proměnilo.

1. Pandy všude

Jako dekorace ve zpravodajské relaci, nový maskot stanice, ale i coby několikaminutové výplně mezi pořady. Plus plyšová panda na klíče jako dárek pro každého nově příchozího zaměstnance.

2. Borhyová půjde na černo, parťákem jí bude Ovčáček

Prsatá blondýna nemá v Čínou řízeném zpravodajství co dělat, takže šup do roláku a vlasy obarvit na standardní asijskou čerň. O snědém kolegovi snad ani není třeba mluvit, ale o náhradě není třeba dlouze rozmýšlet. Jiří Ovčáček konečně zhodnotí roky hradního podlézání a vydupe si vysněnou práci skutečného moderátora. Vhodnou image už má.

3. Více prezidenta Zemana

Jako velký čínomil by Zeman neměl mít problém se získáním vysílacího času, během něhož by mohl šířit moudrost mezi početnější diváckou obec než na TV Barrandov, kde straší v současnosti.

4. Snídaně s Novou po asijsku

Každé ráno čajový rituál a tipy na recepty z knihy „Rýže tisíckrát jinak“. Rady, jak kvalitně potrestat dítě, které už nechce svačit jarní závitky, budou pochopitelně součástí.

5. Uvedení Hardcore Výměny manželek

V Číně je jedním z nejpopulárnějších pořadů show Fight For Her!, kde slavné manželské páry soutěží a muži bojují za své ženy, čímž jim ukazují sílu své lásky. To by se u nás asi nechytlo, ale kdyby se udělala soutěž, kde by pánové své polovičky důkladně fackovali, to by v Česku zafungovat mohlo. V podstatě taková drsnější Výměna manželek.

A tady 11 čínských kopírek na čtyřech kolech.


Komentáře