fb pixel Čína jede a maže: Kvůli Medvídkovi Pú zakázala kultovní Městečko South Park – G.cz
Vyhledávání

Čína jede a maže: Kvůli Medvídkovi Pú zakázala kultovní Městečko South Park

Pokud máte jen hezké a štíhlé kamarády, zamyslete se, jestli by se vám do party nehodil taky nějaký ten tloušť. + DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Číně se v poslední době příliš nedaří, a tak se snaží mazat, cenzurovat, zakazovat, hrozit a vyhazovat všude, kde se dá. Ve druhé epizodě aktuální řady seriálu Městečko South Park se tvůrcům podařilo Peking dokonce naštvat natolik, že byl seriál smazán ze všech čínských streamovacích služeb i sociálních sítí. Tvůrci kauzu završili ironickou „neomluvou“ Číně.

Martin Miko
Martin Miko 9.10.2019, 15:59

South Park dělá opět rozruch

Každý fanoušek seriálu Městečko South Park ví, že humor tohoto světoznámého kultu se zakládá především na satirických reakcích na aktuální dění ve světě. Ve druhé epizodě 23. sezóny South Parku pod názvem Band in China si tvůrci vzali na paškál Čínu, která si v cenzuře doslova libuje. Tvůrci seriálu Matt Stone a Trey Parker v tomto díle použili například motiv Medvídka Pú, který byl na sociálních sítích v minulosti přirovnáván k čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi, a proto byl v zemi zakázán (medvídek, ne prezident).

Hlavní pointou dílu je však postava Randyho Marshe, který se rozhodne exportovat s prodejem marihuany do Číny, kde je bohužel poslána do koncentračního tábora, ve kterém je drženo přes milion politických věznů. Randy si v koncentračním táboře následně užije vymývání mozku komunistickými hesly a elektrické šoky; prostě taková čínská klasika!

Zhruba týden po odvysílání dílu ze všech čínských streamovacích televizí a sociálních médií zmizel veškerý obsah týkající se Městečka South Park. Tvůrci seriálu jako reakci na toto radikální gesto čínských úřadů zveřejnili na Twitteru vyjádření, ve kterém srší ironií. V doslovném překladu vzkazují tvůrci Číně, že stejně jako NBA vítají čínské cenzory ve svých srdcích a domovech, že milují peníze víc než svobodu a demokracii, že čínský prezident vůbec nevypadá jako Medvídek Pú, a že komunistická Čína je úžasná.

Narážkou na NBA měli na mysli případ managera týmu Houston Rockets, který minulý týden na Twitteru podpořil demonstrace v Hongkongu, na což čínská televize reagovala stažením vysílání zápasu Houstonu a zrušení sponzoringu. Na to basketbalový hráč Rockets zareagoval: „Omlouváme se. Milujeme Čínu.“

Tvůrci nás ve vzkazu navnadili na středeční 300. epizodu South Parku, která se bude jmenovat SHOTS!!!, a je dost pravděpodobné, že utahování si z Číny bude pokračovat. Okolo tvůrců South Parku je živo poměrně často. Vzpomeňme na rok 2010 a jubilejní 200. díl, ve kterém byl vyobrazen prorok Mohamed v kostýmu medvěda. Nakonec ze strachu o život se Parker se Stonem rozhodli Mohameda zakrýt a jeho repliky přehlušit pípáním.

A zde vás překvapí skvělý soundtrack z nového filmu Joker, který má pochybnou minulost.

Podobné články

Doporučujeme

Další články