fb pixel Čikatilo, Hojer, Dahmer a ti druzí: Malý lexikon lidských zrůd, ze kterých běhá mráz po zádech – G.cz
Vyhledávání

Čikatilo, Hojer, Dahmer a ti druzí: Malý lexikon lidských zrůd, ze kterých běhá mráz po zádech

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Občas se říká, že vrcholoví sportovci nebo doopravdy geniální lidé jsou úplně jiný druh člověka. Že mají odlišně stavěné tělo, případně nadrátovaný mozek, a proto jsou tak daleko před ostatními. Ať už jde o posílání aut do vesmíru nebo rychlé plavání. My jsme se podívali na odvrácenou stranu toho, když je někdo „nadrátovaný jinak“.

Jan Studnička
Jan Studnička 9.1.2020, 16:54

Krvežízniví

Lidé se odjakživa rádi bojí. Strašidelné historky jsou v podstatě stejně staré jako lidstvo samo a experti se přou o to, jestli tenhle „bezpečný“ strach třeba neslouží i nějaké evoluční strategii. Problém je, že v osvícené době rozumu a racionality už nás příběhy o bubácích a vlkodlacích neděsí tolik. Alespoň ne za světla. Lidstvo si ale ve 20. století dokázalo najít jiná a horší strašidla. Reálná strašidla. Sériové vrahy.

Vsadíme boty, že se s rozkoší rochníte u morbidních dokumentů o zvrácených lidech, kteří jako by ani nebyli stejného druhu jako my. Protože jsou pokřivení, divní a jiní. Jinak nadrátovaní, jak už jsme říkali v úvodu. Vybrali jsme pro vás několik lidských zrůd, které by vás mohly zajímat a u jejichž životopisů si budete s rozkoší dávat před usnutím ruku před ústa.

Ano, většina z nich jsou Američané. Existuje řada teorií, proč mají Amíci daleko větší sklon k vraždění a požíraní lidí, ale možná... Možná je jenom FBI lepší v chytání takových monster. Což by znamenalo, že po Evropě jich běhá mnohem víc na svobodě. Hůůůů.

Nicméně jsme přihodili i pár českých (nebo československých) kousků, přestože jejich „bodycount“ se zahraničním kolegům nemůže rovnat. Koukněte do naší galerie a napište nám do komentářů, jestli jsme vašeho oblíbeného bubáka třeba nevynechali.

Podobné články

Doporučujeme

Další články