fb pixel Cigareta v hlavní roli: 5 nejznámějších snímků zahalených dýmem – G.cz
Vyhledávání

Cigareta v hlavní roli: 5 nejznámějších snímků zahalených dýmem

Cigarety filmovým hercům a herečkám sluší, není tedy divu, že je filmaři často používají jako rekvizitu do svých snímků. Pojďte se podívat na ty nejznámější filmy, ve kterých cigareta nemohla chybět a prostě k nim neodmyslitelně patří.

Petra Járková 16.10.2019, 12:13

Kouření ve filmu

Obhájci kouření ve filmech tvrdí, že nelze zkreslovat realitu a dělat, jako by cigarety neexistovaly, odpůrci ale oponují, že ve filmech se kouří daleko víc než v reálném životě.

Je pravda, že není úplně na místě propagovat ve filmech kouření, ale k jistým snímkům cigarety prostě patří. Dříve bylo úplně v porádku zapálit si v podstatě všude, kde vás napadlo. Navíc cigareta u muže evokovala mužnost a ženám mnohy připadala sexy.

Moderní cigarety

Dnes navíc nemusíte kouřit jen obyčejné cigarety, které škodí zdraví, ale můžete sáhnout po jejich potenciálně méně škodlivých variantách. Jde o takzvaný zahřívaný tabák, který vám může nabídnou například přístroj glo. Sice by s ním nevypadali James Dean nebo Monica Bellucci tak sexy jako s klasickou cigaretou, ale dle průzkumů by inhalovali až o 95 procent méně toxických látek. Náplně při užívání totiž nehoří, tabák se v nich pouze zahřívá na 240 stupňů, čímž vzniká pára, kterou uživatel vdechuje.

A tadyje 5 filmů, které by bez cigarety ztratily kouzlo

1. Casablanca

V Casablance se setkáváme s postavou Ricka, který si zapálí hned v první scéně dramatické válečné romance. Opravdový hrdina Casablanky, československý antifašistický odbojář Viktor Laszlo, kouří v průběhu celého příběhu také, i v momentě největšího nebezpečí před podzemní partyzánskou schůzkou. V šedesátých letech cigareta sloužila k dotváření erotického napětí.

2. Maléna

Píše se rok 1940 a vy máte možnost seznámit se se sicilkou kráskou s cigaretou v ústech-Malenou. Mladou vdovou, po níž muži šíleli a na níž jejich manželky nenechaly nit suchou. Krasavici, která byla pro mladíky nevysychajícím zdrojem erotických představ a předmětem drsných sexuálních žertů.

3. Rebel bez příčiny

James Dean bez cigarety? To by snad ani nešlo! Díky téhle rekvizitě byl tenhle idol ženských srdcí oblíbený u miliónů žen po celém světě a nejeden puberťák začal kouřit, aby vypadal stejně mužně jako on. Když si roku1955 zahrál ve filmu Rebel bez příčiny o emocionálně zmateném předměstském středostavovském teenagerovi, cigarety s ním hrály hlavní roli.

4. Snídaně u Tiffanyho

Rozkošná Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho s cigaretkou v dlouhé špičce vypadá prostě dokonale. Film vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslně sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím se však musí spokojit s penězi od svých pánských obdivovatelů.

5. Perníková věž

Ani český film nezůstává pozadu. Třeba takový snímek Perníková věž s Janem Dolanským v hlavní roli je plný cigaretového kouře. Hlavní hrdinové si zapalují jednu od druhé, ale k tématu tohoto filmu to bezpochyby patří. Jakub, kterému zahynula životní láska Věra, je přesvědčen, že za její smrt je odpovědný "boss" oblastního podsvětí. Mladík, neustále zápasící s drogovou závislostí, si opatří zbraň a rozhodne se smrt dívky pomstít.

A tady si můžete přečíst 10 důvodů, proč nidky nepřestávat kouřit!

Podobné články

Doporučujeme

Další články