fb pixel 10 důvodů, proč nepřestávat kouřit – G.cz
Vyhledávání

10 důvodů, proč nepřestávat kouřit

Na nás kuřáky se ze všech stran snášejí pádné i nepádné argumenty, proč bychom měli s našim koníčkem praštit. Nekuřáci, zdravotníci a abstinující kuřáci zuřivě brojí za to, aby kouření vyhladili z povrchu zemského, jelikož oni vědí nejlíp, co je pro nás dobré a co máme mít rádi.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 27.8.2015, 17:04

A co pohled z té druhé strany? Proč vytrvat a nenechat se zastrašit? Abychom vytvořili střízlivý protipól antikuřáckým demagogům, přinášíme vám deset důvodů, proč byste s kouřením přestávat neměli.

1. Nikotin obsažený v cigaretách má stimulační a relaxační účinek. Když tedy kouříte, jste nejen stimulováni, ale taktéž relaxujete. Chtěli byste raději nerelaxovat a nebýt stimulováni? No vidíte.

2. Pokud přestanete kouřit, bude mít nutkavou potřebu zahnat chuť na cigaretu jídlem. Tím pádem budete pořád vyjídat ledničku, ztloustnete a budete odporní. Nakonec budete tak tlustí, že zemřete na infarkt, což je ironie, jelikož infarkt je velkým strašákem odpůrců kouření. Buď tedy budete kouřit a zemřete na infarkt, a nebo přestanete kouřit a zemřete na infarkt. Vyhlídky nic moc, ale když budete kouřit, tak si tu dobu před infarktem alespoň užijete.

3. Kouření zpříjemňuje čekání. Čekání na autobus je samozřejmě vopruz, ale tento vopruz si můžete zpříjemnit tím, že si zapálíte cigaretu. To se pak na ten autobus čeká mnohem radostněji a mnohdy ho necháte ujet a počkáte si na další, abyste si těch cigaret vychutnali víc.

4. Kouření sbližuje lidi. Pokud v práci zahlásíte, že si jdete ven zakouřit, jistě se k vám několik kolegů připojí a venku při kouření proberete i nepracovní témata. Takhle se dělají přátelé.

5. Kouřením přidáte důraz na nějakou svou myšlenku. Pokud v hospodě něco vyprávíte a kouříte při tom, máte možnost při dokončení příběhu cigaretu zlověstně típnout o popelník, čímž dáte příběhu aureolu syrovosti.

6. Během kouření vypadáte maximálně tvrďácky a vyzařuje z vás zdravé sebevědomí. Myslíte, že kdybyste postávali na ulici před lokálním gangem a jedli u toho plnotučný jogurt, že byste si sjednali autoritu?

7. Vědci prokázali, že kouření snižuje riziko nutnosti umělého kloubu. Kuřáci mají prostě větší šanci, že nebudou potřebovat náhradní kyčelní kloub. Myslíte, že Jiří Bartoška má umělý kyčelní kloub? No to víte, že nemá. On totiž preventivně dá dva kartony denně, takže se s klidem může vrhnout i na břišní tance.

8. Kuřák si nemusí lámat hlavu s pilíři důchodového pojištění, neboť se důchodu pravděpodobně nedožije. Obecně vzato to ale vypadá, že kdokoliv, komu ještě nebylo čtyřicet, se důchodu nedožije, protože důchody nebudou.

9. Jestliže přestanete kouřit, je pravděpodobné, že budete mít absťák. Absťák není nic hezkého. Pokud absťák mít nechcete, kuřte dál.

10. Pokud zadáte do googlu slovo „kouření“, vyjede vám zhruba 7 300 000 odkazů, které souvisí převážně s odvykáním kouření nebo o protikuřáckém zákoně. Nic, co by kouření podporovalo. Tím pádem je kuřák odsunut na kraj společnosti (internetu). Pamatujte, že když přestanete kouřit, tak ONI vyhrají. To jim snad nedopřejete ne?

A bonusový důvod závěrem – kouř(ení) je umění, jak se můžete přesvědčit u těchto 9 perfektních tvarů kouře z cigaret nebo u Kouřového umění Rebbecy Keer(ové)

Podobné články

Doporučujeme

Další články