Chytili ptáčka losováčka: Podvodník Fantyš obelstil Bingo a 20 let unikal spravedlnosti, teď byl dopaden

Losovací pořad Bingo byl zhruba v polovině devadesátých let velkým hitem. Jaké bylo překvapení TV Nova, která jej vysílala, když se přišlo na to, že programátor Pavel Fantyš zmanipuloval losovací program a skrze své známé za malou úplatu sbíral milionové výhry do vlastní kapsy! Podvodníček se dal po provaru na útěk a unikat zákonu se mu dařilo přes 20 let. Teď ho ale lovci lidí konečně dopadli.

Upravil počítačový program tak, aby vybíral předem vybrané losy, ty sám kupoval, a pak za úplatu prosil své kamarády, aby vystupovali jako legitimní výherci. Peníze ale sbíral sám. Když mu došli známí, zkoušel to náhodně, a tak to celé prasklo.

Příběh asi nejznámějšího telepodvodu 90. let se motá kolem postavy Pavla Fantyše a pořadu TV Nova Bingo. V něm byly ve vysílání losovány soutěžní tikety a jejich majitelé mohli vyhrát i několik milionů korun. Mnoho z nich ale shrábl právě Fantyš, který vedl sedmičlennou skupinu podvodníků.

Když se v roce 1995 všechno provalilo, Fantyš uprchl do ciziny, aby se vyhnul pětiletému trestu. Následujících 22 let unikal spravedlnosti jak pára nad hrncem a až teď má utrum. Server Aktualne.cz přinesl informaci, že Interpol Fantyše koncem července dopadl ve Spojených státech a o měsíc později byl muž převezen do Česka.

Nyní se bude jeho případ znovu projednávat. Fantyš je momentálně ve vazbě a hájit ho bude advokátka Eva Balíčková. Termín jednání ani komentář obžalovaného nejsou známy, ale je jisté, že filuta nemůže být potrestán hůř než do výše původního rozsudku.

Takže takhle se to dělá!

A TADY se podívejte, že ortelata žalují novináře Pavla Novotného.


Komentáře